Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1234
TOPIC: ishrana za zgolemuvanje na masa
#24262
Re:ishrana za zgolemuvanje na masa 6 Years, 9 Months ago Karma: 150
TOBLERONE wrote:

1 den: bench 5 12 10 8 6 6
kosa klupa isto
race triceps so sipka 3 10 8 6
so potisok pozadi glava isto
----------jogiranje pred trening
2 den: grb podiganje na vratilo 3 serii max
podiganje pozadi ,napred 4 serii 12,10,8,6
biceps: 4 10,8,6,6 (so tegovi i sipka)
grbni
3den: ramo i noze

zadno i predno 4 serii 10,8.6.6
noze : list ,predna ,zadna loza


4 den: kondicionen trening

5den: gradi isto kako prv den namesto klupa so tеgovi razvlekuvanje
stomacni

----------jogiranje pred trening 5-10km

6den odmor

vaka planiramПревише кардио за лесно да качиш телесна тежина. Бројот на калориите се одредува според моменталната телсена тежина, онаа која посакуваш да ја добиеш.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#24748
Re:ishrana za zgolemuvanje na masa 6 Years, 8 Months ago  
Baram veke skoro edna nedela po internetov i nemozam da najdam nekoja programa za ishrana za kacuvanje na cista muskulna masa,ke ve molam da mi napravite nekoja programa imam 23 godini tezok sum 72 kila vo teretana odam dolgo vreme samo sto pravev mnogu pauzi i ne se hranev bas dobro i sega pak sum slabicok,ovoj pat resiv se profi da napravam a posebno so ishranava taka da pisete mi sto da jadam fala odnapred
SmokedOutLuger

The administrator has disabled public write access.
 
#24750
Re:ishrana za zgolemuvanje na masa 6 Years, 8 Months ago Karma: 150
SmokedOutLuger wrote:
Baram veke skoro edna nedela po internetov i nemozam da najdam nekoja programa za ishrana za kacuvanje na cista muskulna masa,ke ve molam da mi napravite nekoja programa imam 23 godini tezok sum 72 kila vo teretana odam dolgo vreme samo sto pravev mnogu pauzi i ne se hranev bas dobro i sega pak sum slabicok,ovoj pat resiv se profi da napravam a posebno so ishranava taka da pisete mi sto da jadam fala odnapred

Чиста мускулна маса е многу, скоро невозможно, за лесно постигнување. За да се зголеми мускулната маса потребно е да се внесува поголем број на калории, а тие самите по себе предизвикуваат и мало задебелеување, дебелеење. Е сега, ако на ова се додаде и кардио, тогаш вишокот ќе се топи, но со него ќе се нарушува и балансот на целта за постигнување на поголема мускулна маса.
Значи, да разграничиме, дефиниција и маса се два сосема спротивни и различни периоди и пристапот е различен.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#24751
Re:ishrana za zgolemuvanje na masa 6 Years, 8 Months ago  
Vo red,togas za muskulna masa pa posle za difiniranje drug pat ke zborime
SmokedOutLuger

The administrator has disabled public write access.
 
#24752
Re:ishrana za zgolemuvanje na masa 6 Years, 8 Months ago Karma: 150
SmokedOutLuger wrote:
Vo red,togas za muskulna masa pa posle za difiniranje drug pat ke zborime

Потруди се дневно да внесуваш по
150-200 гр белковни
300-350 гр јаглени хидтрати и
околу 100 гр масти (по можност здрави масни киселини).

Сето ова подели го во три главни оброка и две ужини, така ќе добиеш пет оброка во текот на денот.

За тоа како би изгледал твојот начин на вежбање, потребно е да знам што е тоа што до сега си применувал, како би корегирале нешто.
Целиот период треба да се следи како ќе изреагира твојот организам и по потреба навремено да се менува во исхраната и тренингот, со цел да се достигне посакуваната форма.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2011/08/25 16:47 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#24757
Re:ishrana za zgolemuvanje na masa 6 Years, 8 Months ago  
Pa mojot nacin na trening bese i seuse e Gradi-biceps,Grb-triceps,Ramo-noze (site ovie vezbi gi pravev eve primer gradi benc 3 serii po 10 do 15 povtoruvanja(od polesno kon potesko so kilaza maksimum do 70 kg na benc na kraj ispumpuvam so 30-ka),na kosa klupa isto 3 serii po 10 do 15 povtoruvanja,i rastegnuvanja na graden kos isto taka 3 serii po 10 do 15 povtoruvanja) na ovoj ist nacin gi vezbam i site drugi muskuli.Taka da do kakov zaklucok mozes da dojdes spored ovoj trening sto e najdobro da se napravi?
SmokedOutLuger

The administrator has disabled public write access.
 
#24759
Re:ishrana za zgolemuvanje na masa 6 Years, 8 Months ago Karma: 150
SmokedOutLuger wrote:
Pa mojot nacin na trening bese i seuse e Gradi-biceps,Grb-triceps,Ramo-noze (site ovie vezbi gi pravev eve primer gradi benc 3 serii po 10 do 15 povtoruvanja(od polesno kon potesko so kilaza maksimum do 70 kg na benc na kraj ispumpuvam so 30-ka),na kosa klupa isto 3 serii po 10 do 15 povtoruvanja,i rastegnuvanja na graden kos isto taka 3 serii po 10 do 15 povtoruvanja) na ovoj ist nacin gi vezbam i site drugi muskuli.Taka da do kakov zaklucok mozes da dojdes spored ovoj trening sto e najdobro da se napravi?

Она што во вој период би можел да те посоветувам е да немаш повеќе од 4 тренинга во неделата, кардиото да го сведеш на минимум (ако го применуваш да не биде повеќе од двапати неделно не подолго од 20 минути во сесија), една мускулна група да ја работиш еднаш неделно, во три дена да го сработиш цело тело, така што екстра ден би ти останал за дополнителен трненинг на некоја послаба мускулна партија, да не изведуваш повеќе од 15 серии за големи мускулни групи и 12 за помалите. Потрудите да ти биде тренингот со висок интензитет користејки големи оптеретувања, но вежбите да ги изведуваш во целосен радиус. Повторувањата се од 6-12 во работните серии.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#24761
Re:ishrana za zgolemuvanje na masa 6 Years, 8 Months ago  
Planirav da pocnam koga ke bide poladno vo Septemvri,znaci ok da pocnam da jadam taka kako sto mi kaza pogore? i dali bi mozel nekoj gejner da iskombiniram so toa i kako da go pijam?
SmokedOutLuger

The administrator has disabled public write access.
 
#24762
Re:ishrana za zgolemuvanje na masa 6 Years, 8 Months ago Karma: 150
SmokedOutLuger wrote:
Planirav da pocnam koga ke bide poladno vo Septemvri,znaci ok da pocnam da jadam taka kako sto mi kaza pogore? i dali bi mozel nekoj gejner da iskombiniram so toa i kako da go pijam?

Не видов тие 73 кг на која висина ги имаш на себе, но претпоставувам дека потешко ти оди качувањето на телесната тежина, а со оглед и на годините, слободно би ти препорачал и гејнер во периоодот на маса. Пиј го помеѓу оброци и веднаш после тренинг. Гледај да биде производ кој во себе има сооднос на белковини и ЈХ 1:2 максимум. Немој да земаш нешто со премногу шеќер а многу малку белковини.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#24763
Re:ishrana za zgolemuvanje na masa 6 Years, 8 Months ago  
Pa tezok sum 72 kila a Visok sum 177-178...
SmokedOutLuger

The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1234
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда