Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Мариа Божиновска
#35656
Мариа Божиновска 4 Years ago Karma: 150
Во македонскиот бодибилдинг до сега покажавме дека имаме квалитет на машки спортисти кои до сега успејаа да се здобијат со 4 Професионални лиценци на IFBB, но и со одлични пласмани, па и титули во водите на аматерите, како втори на Мистер Универзум, Балкански и Европски Шампиони во IFBB. Нешто што до вчера нашата јавност не знаеше е фактот што во светот имаме и девојка со македонски корени која одлично котира во светот на Body-Fitness-от. Maria Bozinovska - IFBB Bodyfitness, Македонско Девојче со светски боди фитнес изглед, која допрва ќе имаме можност да ја видиме на меѓународна сцена. До тогаш, нејзината прва година на настапи, изгледа вака:

Category: Bodyfitness
27/04/2013 - IFBB Championship of Málaga - 1st place
18/05/2013 - IFBB Open National Night of the Champions, Sevilla - 2nd place
26/05/2013 - IFBB Championship of Andalucia, Motril - 1st place
21/09/2013 - IFBB V Open Ciudad de Don Benito - 2nd place
02/11/13 - IFBB Copa de Andalucía, Huelva - 1st place
09/11/13 - IFBB Campeonato de España / Championship of Spain - 1 st Place Champion of Spain in bodyfitness (-163cm) FEFF-IFBB 2013

www.facebook.com/mbozinovska
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2014/02/18 17:40 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#35663
Re:Мариа Божиновска 4 Years ago  
opcija za gostin pozer??
100jmenov

The administrator has disabled public write access.
 
#35666
Re:Мариа Божиновска 4 Years ago Karma: 150
Интересен предлог.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#35672
Re:Мариа Божиновска 4 Years ago  
Pa iskreno,imam cuvstvo deka fitnes-nacinot na zivot e se popopularen pomegu devojkite...mislam deka imame potencijal za strasna reprezentacija vo site zenski kategorii...
100jmenov

The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда