Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

ХЕРКУЛЕС, озборувања и вести
(1 viewing) (1) Guest
Тест почетна
Go to bottomPage: 1...7374757677787980
TOPIC: ХЕРКУЛЕС, озборувања и вести
#35658
Re:ХЕРКУЛЕС, озборувања и вести 4 Years, 2 Months ago Karma: 13
Zhalno:(((((
Se nadevame na brz oporavok i lesno vrakjanje
na scena,pomegu najdobrite.
Paki
Animal
ВИП
Posts: 331
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male mr.o4cs@hotmail.com Location: Skopje
The administrator has disabled public write access.
Hardcore
 
#35713
Re:ХЕРКУЛЕС, озборувања и вести 4 Years, 1 Month ago Karma: 150
Покрај оној кој неодамна се одржа во Колумбос,

The Arnold Classic in South Africa will take place in May 2016 !!!

This year the Arnold Sports Festival international projects offer the Arnold Sport Festival in Rio, April 25-27, open for American athletes.
It offers as well the Arnold Classic Europe in Madrid, September 25-28, World Open.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#35797
Re:ХЕРКУЛЕС, озборувања и вести 4 Years ago Karma: 150
Аматерскиот дел од бодибилдинг фамилијата на IFBB во поход.


MR OLYMPIA AMATEUR AFRICA

IFBB is pleased to announce that this prestigious event is now launched in Africa.
Next 24/6 of October in Johannesburg, South Africa, organized under the leadership of the South African Bodybuilding Federation President, Wayne Price, and his team, with the close support of the IFBB and the African Federation headquarters, in cooperation with Mr. Robin Chan, at the Mr. Olympia office.
The Championship will include most of the official categories included in the IFBB program and will be open for participation for all African and Middle East athletes, with the inscriptions to be made thought their national affiliated Federations.
More details will follow soon with the release of the official Inspection Report of this amazing event that is called to be an outstanding success for our sport in the African continent, after the great organization of the World Championship held last year in Marrakech, Morocco.
The Olympia Amateur Europe will take place in Prague next 6/7 of June.

More information to follow soon.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#35894
Re:ХЕРКУЛЕС, озборувања и вести 3 Years, 11 Months ago  
slikano pred edna nedela,dvajcata se gosti-pozeri...interesno...
100jmenov

The administrator has disabled public write access.
 
#35929
Re:ХЕРКУЛЕС, озборувања и вести 3 Years, 10 Months ago Karma: 150
Последните проценки кои се појавија, кажуваат дека вредноста на Фил Хит, финансиска изнесува 5 милиони долари. Но, тој во моментов не е најбогатиот билдер на планетата. Со оваа негова вредност, тој се наоѓа на четвртото место на листата на најбогати билдери во светот.
Пред него, на третата позиција со проценка на вредност од 6-7 милионо долари се наоѓа Декстер Џексон.
На второто место е легендарниот Рони Колман, кој според странските списанија вреди 10 милион долари.
На првата позиција се наоѓа човекот кој од секогаш важел за добар бизнисмен меѓу билдерите, Џеј Катлер, која се проценува дека вреди 30 милиони долари. [img]http://herkules.com.mk/images/fbfiles/images/phill-20140529.jpeg[/img]
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2014/05/29 12:48 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#36042
Re:ХЕРКУЛЕС, озборувања и вести 3 Years, 8 Months ago Karma: 150
После успешна операција, опоравувањето на Рони Колман, осумкратниот освојувач на престижната титула Мистер Олимпија, се опоравува одлични.

www.herkules.com.mk
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#36065
ХЕРКУЛЕС, озборувања и вести 3 Years, 8 Months ago Karma: 150
Уште една голема бодибилдинг легенда, MIKE MATARAZZO, прерано го зврши својот живот.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#36085
Re: ХЕРКУЛЕС, озборувања и вести 3 Years, 8 Months ago Karma: 150
14 настапи, една титула. Дали на јубилејниот, 15-ти настап, ќе успее да дојде до втората титула Мистер Олимпија?!

www.herkules.com.mk
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#36300
ХЕРКУЛЕС, озборувања и вести 2 Years, 8 Months ago Karma: 150
Некогашниот владетел на сцената на бодибилдингот, Џеј Катлер, ја прави последната проверка пред настап на младиот господин Монтгомери, пред неговото крунисување како најмлад владетел на бодибилдинг сцената на САД. Колку Коди ќе успее да испише нова историја како најмлад IFBB PRO кој на сцена со неполни 21 година ќе мора да војува со зрела мускулна маса на добро испечени Шампиони или ќе изгори во неговата авантура, ќе покаже времето.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#36301
ХЕРКУЛЕС, озборувања и вести 2 Years, 8 Months ago Karma: 150
Големиот Шампион Баито Абаспоур се соочува со тешка болест и се бори за својот живот. Се работи за болеста Vasculitis, што преставува воспаление на крвните садови. Неговиот пријател и голем шампион Денис Џејмс преку акција на социјалните мрежи се обидува да собере потребни финансиски средства како би можело да се плати медицинскиот третман со кој би се спасил животот на Баито. До вчера таа бројка на хумнитарна помош само за еден ден достигна 18.000 долари. Да се надеваме дека хуманите луѓе во светото ќе помогнат и на тој начин ќе се спаси животот на овој голем шампион кој пред само некој месец стоеше на сцена на про натпревар.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1...7374757677787980

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда