Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

ХЕРКУЛЕС, озборувања и вести
(1 viewing) (1) Guest
Тест почетна
Go to bottomPage: 12345678...80
TOPIC: ХЕРКУЛЕС, озборувања и вести
#272
ХЕРКУЛЕС, озборувања и вести 8 Years, 11 Months ago Karma: 3
Втората по големина акција за апсење на дилери на ААС во САД.
На 27. Мај уапсени се 53 луѓе во Тексас, обвинети за тргови ја со ААС, Хормон на рас и други стимулативни срества. Против 22 од нив ќе биде подигнато обвинение. ИСтрагата започнала во 2006 кога била уапсена мала група на дилери, но сега таа бројка достигнала до 53.
Се зборува дека најмалку еден професионален билдер, персонален тренер, фармацефт, повеќе аматерски билдери, пожарникари биле уапсени во операцијата.
admin
ХЕРКУЛЕС, едноставно најдобар.
Admin
Posts: 625
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Скопје
The administrator has disabled public write access.
 
#273
Колман 8 Years, 11 Months ago Karma: 150

Интересно видео за тоа што се случува зад сцена.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#274
Дарон Глен 8 Years, 11 Months ago Karma: 150
Апсолутниот јуниорски Шампион на Америка. Јунирската граница кај нив е 23 години.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#297
Re:Дарон Глен 8 Years, 10 Months ago Karma: 4
ovaj e junior? hahaha kolku sme zaostanati nc
DoN`GjOrGi
ONA STO NE TE UBIVA TE PRAVI POSILEN
Moderator
Posts: 608
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male don_gjorgi don_gjorgi@hotmail.com dongjorgi Location: Struga Birthday: 06/05
The administrator has disabled public write access.
MOST BANNED MAN
 
#299
Re:Дарон Глен 8 Years, 10 Months ago Karma: 150
Абе овој е покрај океан, не на езеро
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#355
Hydroxycut 8 Years, 10 Months ago Karma: 150
Во САД, FDA покренала хајка против Hydroxycut, додаток во исхраната кој се произведува веќе подолг временски период и е продаден во повеќе милиони. Државната агенција за лекови дошла до закључок дека овој производ предизвикува сериозни оштетувања на црниот дроб. За сето тоа да биде уште пстрашно и да звучи неверојатно засташувачки кај голем број на неедуцирани проселни луѓе во САД, ти еизјавиле дека до ова е дојдено по смртта на некоја индивидуа (само една) каде се забележани тие промени на црниот дроб.
Незнам со што згрешиле челните луѓе на фирмата која го произведува овој додаток, но дефинитвно дека оваа смешка ќе им направи големи проблеми пад на продажбата.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#399
Re:Hydroxycut 8 Years, 10 Months ago Karma: 3
ИНтересна работа, поради фактот што овој производ го има и во МК...
admin
ХЕРКУЛЕС, едноставно најдобар.
Admin
Posts: 625
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Скопје
The administrator has disabled public write access.
 
#502
Anabolic Burner 8 Years, 10 Months ago Karma: 3
Германските научници го тестирале овој производ, Anabolic Burner, кој се користи како додаток во исхраната, произведен во Европа, за намалување на телесната тежина и дошле до констатација дека тој во својот состав содржи Кленбутерол. Кленбутеролот е лек кој се користи во третирнањето на болните од астма, меѓотоа спортостите го користат затоа што помага во зголемувањето на мускулната маса ни во топењето на мастите. Меѓу бодибилдерите е популарен долги години наназад. Интересно е дека Кленбутеролот е лек кој се добива само на препишан рецепт од страна на медицинско лице. По сите важечки акони во Европа. Се наоѓа на листата на забранети супстанци на Светската Анти-Допинг Агнеција, па интересно е тоа што ете тој сепак успеал да се најде во слободна продажба како додаток во исхраната. Интересен и е фактот што кај голем дел од производителите на додатоци откриено е дека тие во нивните поризводи додаваат и анаболици, што на крајот секогаш спортистите не знаејки за овој факт, го извлекуваат дебелиот крај кога лесно ќе ги фатат на допинг контрола.
admin
ХЕРКУЛЕС, едноставно најдобар.
Admin
Posts: 625
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Скопје
The administrator has disabled public write access.
 
#503
Re:Anabolic Burner 8 Years, 10 Months ago Karma: 0
Поздрав до Админот Игор

(поздрав од Админот, а Игор ќе Ве поздрави подоцна).
Gladijatori - Кирил
Fresh Boarder
Posts: 3
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Битола, Скопје
Last Edit: 2009/06/05 04:37 By admin.
The administrator has disabled public write access.
Кирил Папаз

Gladijatori
ул. Ѓуро Ѓаковиќ бр.18 лок.4, кај Грчка Амбасада, Скопје
Пон-Пет 10:00-19:00, Саб 10:00-15:00
Teл. 02/511-11-46, Моб. 078/208-012 skopje@gladijatori.com, www.bodybuilding.com.mk
 
#510
Re:ХЕРКУЛЕС, озборувања и вести 8 Years, 10 Months ago  
Aaa,sega mi tekna,covekot sto me castese protein na kupot.ne znam ke ti tekne li ama fala i pozdrav i od mene
100jmenov

The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 12345678...80

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда