Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Прашајте го Бобан Ѓороски
(1 viewing) (1) Guest
Тест почетна
Go to bottomPage: 1...519520521522523524525526
TOPIC: Прашајте го Бобан Ѓороски
***
#37035
Прашајте го Бобан Ѓороски 4 Months, 3 Weeks ago Karma: 150
Бистрица, Романија, Светско бодибилдинг првенство за ветерани и јуниори 2017
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#37172
Прашајте го Бобан Ѓороски 4 Months, 2 Weeks ago Karma: 150
Наскоро! Промоција на новиот протеин на Bio Tech USA, замена за стариот добар Nitro Pure Whey, кој го испративме во историја.
#HerkulesVero #Sportiks #MagnusCentar
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#37173
Прашајте го Бобан Ѓороски 4 Months, 2 Weeks ago Karma: 150
Будење, со 25 гр протеин и арабика. Наскоро во редовна продажба.
#HerkulesVero #Sportiks #MagnusCentar
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#37450
Прашајте го Бобан Ѓороски 4 Months, 2 Weeks ago Karma: 150
Зашто IFBB? Многу големи "стручњаци" имаа погрешна визија за тоа што ќе се случува во професионалниот бодибилдинг, по заминувањето на Џими, но сигурен сум дека на голем број нештата им се појасни.

Само со три натпревари во 2017, откако ја презема контролата во свои раце после 2005, IFBB подели 100.000 евра парична награда на про натпреварите.
За следнаната година, 2018 во најава се огромен прој на Про натпревари и паричен фонд од 1.000.000 евра. #bbffmofficials
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#37453
Re:Прашајте го Бобан Ѓороски 4 Months, 1 Week ago Karma: 1
здраво.
тренирам вејќе 8 месеци па имам некој прашања околу измената во исхраната.
прв оброк ми е 7 варени јајца,малку млеко со 100грама овес. со јаденјето пијам цедевита со 30 грама декстроза и 5 грама глутамин.
2 сати после оброкот или 100 грама говедина или доза веј зависи како сум со време. и 50 грама бадеми.
трет оброк 200 грама пилешко,малку компир варен и порција брокули.
2 сати после оброкот одам на тренинг и пред тренинг користам 5 грама креатин,5 грама глутамин,5 грама бцаа и 30 грама декстроза. одма после тренинг пијав доза веј со 5 грама креатин бца и глутамин и после 2 сати како последен оброк 200 грама пилешко со салата домат и сирење. прашањето ми е дали одма после тренинг е подобро да се пие веј заедно со глутамин бца и креатин па да се јади или одма после тренинг само глутаминот креатинот и бцаа и после сат време да јадам ?
која опција би била подобра. целта ми е покачување на телесната маса и мускулната маса. потребни ми се уште 5кг моменталната тежина мие 70кг.
и уште едно прашање: дали саламурениот стек(печен на скара) има исто протеини како свежиот стек?
martin petrovski
Fresh Boarder
Posts: 10
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#37455
Прашајте го Бобан Ѓороски 4 Months, 1 Week ago Karma: 150
martin petrovski wrote:
здраво.
тренирам вејќе 8 месеци па имам некој прашања околу измената во исхраната.
прв оброк ми е 7 варени јајца,малку млеко со 100грама овес. со јаденјето пијам цедевита со 30 грама декстроза и 5 грама глутамин.
2 сати после оброкот или 100 грама говедина или доза веј зависи како сум со време. и 50 грама бадеми.
трет оброк 200 грама пилешко,малку компир варен и порција брокули.
2 сати после оброкот одам на тренинг и пред тренинг користам 5 грама креатин,5 грама глутамин,5 грама бцаа и 30 грама декстроза. одма после тренинг пијав доза веј со 5 грама креатин бца и глутамин и после 2 сати како последен оброк 200 грама пилешко со салата домат и сирење. прашањето ми е дали одма после тренинг е подобро да се пие веј заедно со глутамин бца и креатин па да се јади или одма после тренинг само глутаминот креатинот и бцаа и после сат време да јадам ?
која опција би била подобра. целта ми е покачување на телесната маса и мускулната маса. потребни ми се уште 5кг моменталната тежина мие 70кг.
и уште едно прашање: дали саламурениот стек(печен на скара) има исто протеини како свежиот стек?


Креатин и Глутамин немаш потреба пред тренинг, BCAA не ти треба после тренинг, имаш сурутка како протеин.
Саламурениот стек неможе да има ист сооднос на хранливи материи како обичниот од причина што грам за грам се разликуваат многу по состав.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#37457
Прашајте го Бобан Ѓороски 4 Months ago Karma: 150
Предновогодишен ХЕРКУЛЕС 15% поуст на најпродаваните протеински додатоци за 2017.
Акцијата трае до крајот на годината или до потршување на залихите предвидени за истата. Повелете, посетете ги најдобрите Херкулес продажни места во Македонија!!
#HerkulesVero #Sportiks #MagnusCentar
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#37458
Прашајте го Бобан Ѓороски 4 Months ago Karma: 150
Промотивна цена на новиот протеински додатоk на BioTechUSA, 100% Pure Whey до крајот на годината. #HerkulesVero #Sportiks #MagnusCentar #Gjoroski #diamondcupmkd
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2017/12/20 17:57 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#37460
Прашајте го Бобан Ѓороски 4 Months ago Karma: 150
Новогодишна еуфорија, со првиот ден од зимата во продажните места на Херкулес. Искористете ја позитивната енергија на најстарите и најдобрите продажни места во Македонија и со насмевка да ја испратиме старата 2017. #HerkulesVero #Sportiks #MagnusCentar #Gjoroski #diamondcupmkd
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#37477
Прашајте го Бобан Ѓороски 3 Months, 3 Weeks ago Karma: 150
Последна работна недела од 2017, да ја испратиме со стил
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1...519520521522523524525526

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда