Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Прашајте го Бобан Ѓороски
(1 viewing) (1) Guest
Тест почетна
Go to bottomPage: 1...519520521522523524525526
TOPIC: Прашајте го Бобан Ѓороски
***
#36998
Re:Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Months, 1 Week ago Karma: 0
Ѓороски wrote:
Gjorgi wrote:
Имам неколку прашања,премногу сум збунет секој од своја перспектива одговара...

Тренирам веке 4-5 месеци, висок 183-4.

Кога почнав имав околу 63-64 сега сум 68-69, па сакам да прашам дали е добро качувањето на маса кај мене или пак треба повеќе за тоа време?

Друго сакав да прашам околу тежините кога вежбам со помали тежини повеќе ги осеќам мускулите и осеќам болка, а многу ми велат да вежбам со што поголеми тежини па да прашам зошто јас комбинирам никогаш не дигам 100% одприлика дигам 4-5 повторувања со 70-80% па нагоре со повторувања и надолу со килажа. Како е најдобро? Да рушам низ килажава и да добивам на сила или ?

И тренинзите ми се заборавив да напоменам по 50 минути-саат време со помали одмори и нормално помали тежини, а многу ми сугерираат да одмарам повеќе и да кревам повеќе...

Совети?

Благодарам.


Интересни прашања, извини што доцнам со одговор.
За 5 месеци, 5 кг повеќе е сосема солидно и добро. Немаш потреба од пребрзо зголемување на телесна тежина, затоа што огоромен процент од сето тоа е далеку од вистински мускул. Дали како ќе ја зголемуваш својата телесна тежина и мускулна маса зависи од начинот на исхрана (вкупен внес на калории и нивна поделеност во текот на денот и нивен состав), и активностите кои ги имаш во текот на денот, покрај тренингот.
Она кое ти си го пишал во користење на оптеретувањата за време на тренинг е сосема ОК. 100% или едно повторување може да се примени еднаш месечно, не секој тренинг. Остани си на тој курс и потруди се да го зголемуваш оптеретувањето откако ќе го зголемиш бројот на повторувања со работната тежина. Правилен начин на изведување на сите вежби во полн радиус, е далеку подобро и попаметно отколку примена на неправилен начин на изведување на вежбите кое може да доведе до несакани повреди кои за жал остануваат да те пратат цел живот.


Благодарам! Тоа не ми беше јасно, многу билдери тука велат да качувам повеќе килажа(што не ми се допаѓа бидејќи изгледа премногу неестетски), и затоа не бев сигурен дали мојот начин е правилен!
Gjorgi
Fresh Boarder
Posts: 7
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#37002
Прашајте го Бобан Ѓороски 6 Months, 3 Weeks ago Karma: 150
IFBB Arnold Classic Europe 2017, with Wellness-Fitness Champion Getta Beqa (Gentiana Beqa)
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#37003
Прашајте го Бобан Ѓороски 6 Months, 3 Weeks ago Karma: 150
Добродојдовте во новата ера на професионалниот бодибилдинг.
eliteproifbb.com/
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#37009
Оборудование бу 6 Months, 2 Weeks ago Karma: 0
Очень познавательно,
AncicROM
Fresh Boarder
Posts: 2
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#37010
Прашајте го Бобан Ѓороски 6 Months, 1 Week ago Karma: 150
Понуда која не се пропушта !!!
Од 04 до 16 Октомври, ЕКСТРА цена на најпродаваниот протеински додаток на Scitec Nutrition, 100% Whey Protein Professional. Не пропуштајте, ограничени количини. Посетете ги Херкулес продажните места, #HerkulesVero #Sportiks #MagnusCentar
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#37012
Прашајте го Бобан Ѓороски 6 Months ago Karma: 150
Атлета на Македонија 2017
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#37013
Прашајте го Бобан Ѓороски 6 Months ago Karma: 150
До понеделник, ограничени количини. Со секој купен 100% Whey Professional 2,3 kg, маичка ГРАТИС во вредност од 650 денари.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#37022
Прашајте го Бобан Ѓороски 5 Months, 3 Weeks ago Karma: 150
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#37026
Re:Прашајте го Бобан Ѓороски 5 Months, 3 Weeks ago Karma: 1
zdravo!
dali seuste go imate gejnerot od labrada LEAN BODY MASS 60 i dali imate nekoj od gejnerite na DYMATIZE kako na primer elite mass gainer
martin petrovski
Fresh Boarder
Posts: 10
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#37028
Прашајте го Бобан Ѓороски 5 Months ago Karma: 150
martin petrovski wrote:
zdravo!
dali seuste go imate gejnerot od labrada LEAN BODY MASS 60 i dali imate nekoj od gejnerite na DYMATIZE kako na primer elite mass gainer


Мартин, за жал, Лабрада престанавме да го увезуваме редовно, поради високата продажна цена. Се преориентиравме на брендови кои се подостапни до купувачите.
Дајматајз старите увозници од иста причина престанаа со негова продажба и увоз.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1...519520521522523524525526

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда