Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Прашајте го Бобан Ѓороски
(1 viewing) (1) Guest
Тест почетна
Go to bottomPage: 1...258259260261262263264...526
TOPIC: Прашајте го Бобан Ѓороски
***
#21448
Re:Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Years, 4 Months ago Karma: 150
TrajcheE wrote:
Претседателе,имав во план да ве прашам за школа(стручно образование) за фитнес и б.б. инструктори во другите земји на балканот па и пошироко каде ги има поточно,какви се услови имаат и колку време се изучува,но ми дојде на памет зошто па нема такво нешто во Македонија колку е изводливо тоа да се спроведе тука?
Мислам дека треба да се покрене некоја таква иницијата за остварување на сето тоа колку би било изводливо не знам,но мислам дека би можело да се направи такво нешто.
Тоа би било навистина добро ако има таква школа ќе има доволно заинтересирани за изучување на овој спорт.


Do sega, site koi bea zainteresiranoi za licenca za fitnes instruktor, mozea toa da go storat direktno preku IFBB akademijata. Vo momentot sme vo pregovori so fakultetot za fizicka kultura vo Skopje, pa se nadevam deka naskoro ke se pojavime i so takva nasoka i kaj nas vo drzavata.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#21449
Re:Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Years, 4 Months ago Karma: 150
vlav wrote:
pretsedatel inspiracija so Skopsko a? ))))))
sala na strana ke ja ocekekuvame. pozz


Obicno, crno tikvesko mi e inspiracija
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#21450
Re:Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Years, 4 Months ago Karma: 150
MaStaPe wrote:
Gjoroski wrote:
Vo najava,
na prolet se nadevam deka ke uspeam da ja sostavam i ispecatam mojata prva kniga koja kako sto mozete da pretpostavite ke bide od oblasta na bodibildingot i fitnesot.


хахаха се глеа дека не можеш без мене како што рече малиов СКОПСКО И СЕ Е МОЖНОООО


Mislese deka samo ti ke imas kniga za vnuci,a?
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#21471
Re:Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Years, 4 Months ago Karma: 5
Gjoroski wrote:
TrajcheE wrote:
Претседателе,имав во план да ве прашам за школа(стручно образование) за фитнес и б.б. инструктори во другите земји на балканот па и пошироко каде ги има поточно,какви се услови имаат и колку време се изучува,но ми дојде на памет зошто па нема такво нешто во Македонија колку е изводливо тоа да се спроведе тука?
Мислам дека треба да се покрене некоја таква иницијата за остварување на сето тоа колку би било изводливо не знам,но мислам дека би можело да се направи такво нешто.
Тоа би било навистина добро ако има таква школа ќе има доволно заинтересирани за изучување на овој спорт.


Do sega, site koi bea zainteresiranoi za licenca za fitnes instruktor, mozea toa da go storat direktno preku IFBB akademijata. Vo momentot sme vo pregovori so fakultetot za fizicka kultura vo Skopje, pa se nadevam deka naskoro ke se pojavime i so takva nasoka i kaj nas vo drzavata.


Тоа би било супер,да се надеваме дека 2011 ќе биде навистина успешна
TrajcheE
Gold Boarder
Posts: 263
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male trajchebodyfitness Location: Гевгелија Birthday: 02/07
The administrator has disabled public write access.
EAT TO WORKOUT, NOT WORKOUT TO EAT!

„Не значи ако си поголем на изглед од твоите во генерација си бодибилдер„ - mafmaf
 
#21477
Re:Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Years, 4 Months ago Karma: 1
Претседателе се надевам дека не ви досадувам многу, ама проверивте за трикоата каде, што, како има?
antonio88
Expert Boarder
Posts: 103
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#21478
Re:Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Years, 4 Months ago Karma: 150
antonio88 wrote:
Претседателе се надевам дека не ви досадувам многу, ама проверивте за трикоата каде, што, како има?

Tamo kade sto proveriv, seuste nemaa dobieno.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#21495
Re:Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Years, 4 Months ago Karma: 1
Gjoroski wrote:
antonio88 wrote:
Претседателе се надевам дека не ви досадувам многу, ама проверивте за трикоата каде, што, како има?

Tamo kade sto proveriv, seuste nemaa dobieno.

Ок фала ви.
antonio88
Expert Boarder
Posts: 103
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#21513
Re:Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Years, 4 Months ago Karma: 150
Interesno prasanje koe posledno vreme go dobivam e zasto se varira vo energija i sila od trening na trening?
Voopsto ne e mozno postojano da sme polni so energija i sila za Sekoj trening poedineecno. Bez razlika sto se hranime isto, za dobivanjena sila se potrebni pokraj energetskiot vnes i drug splet na okolnosti.
Spienje, kvaliteten son, problemi na rabota, skolo, finansii, ljubov (psihicka priroda) mali povredi na tetivi, zglobovi,... site ovie mali nesta vlijaat na toa kako nam ke ni se odviva treningot i so kolkava sila ke mozeme da go sovladame planiranoto.
Koga bi bile robovi, bi mozele postojano da bideme pod ist napon, bez custva. No i togas postojat rizici od pregrevanje ili mehanicka priroda.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#21515
Re:Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Years, 4 Months ago Karma: 0
Gjoroski wrote:
Interesno prasanje koe posledno vreme go dobivam e zasto se varira vo energija i sila od trening na trening?
Voopsto ne e mozno postojano da sme polni so energija i sila za Sekoj trening poedineecno. Bez razlika sto se hranime isto, za dobivanjena sila se potrebni pokraj energetskiot vnes i drug splet na okolnosti.
Spienje, kvaliteten son, problemi na rabota, skolo, finansii, ljubov (psihicka priroda) mali povredi na tetivi, zglobovi,... site ovie mali nesta vlijaat na toa kako nam ke ni se odviva treningot i so kolkava sila ke mozeme da go sovladame planiranoto.
Koga bi bile robovi, bi mozele postojano da bideme pod ist napon, bez custva. No i togas postojat rizici od pregrevanje ili mehanicka priroda.


Да, од многу влијанија зависи енергијата, но јас верувам дека и од психата доста зависи, што велиш љубов, работа и слично. Мислам дека тоа највеќе влијае, затоа што тренингот нели се состои од психичко сконцентрирање на мускулите што се работат, не е само кревање на тегови.

Исто така имам приметено дека кога сум сам во теретана некако помалку кревам и со помала воља, а кога има некое другарче или познаник добивам поголема воља, еден вид на компетенција се ствара и психички мозокот ми кажува дека треба да се покажам пред него/нив и автоматски подобар тренинг, кревање на тежини, кондиција, вољата е поголема.
ultimate
Fresh Boarder
Posts: 14
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male ivco@hotmail.com Birthday: 05/17
The administrator has disabled public write access.
Size is nothing to the universe (unlimited abundance if that’s what you wish) We make the rules on size and time.
 
#21534
Re:Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Years, 4 Months ago Karma: 150
Za site onie koi praznicive ke gi pominat doma pred ekranite i vo krevet, so izobilie na zabraneta masna i zasekerena hrana, podaleku od sekojdnevniot rezim na zdravo sportsko hranenje i teretana, za da se vratite vo forma, ne potrebno vednas da zapocnete so upotreba na nekoj fensi stimulans ili dodatok. Ednostavno, zapocnete poleka so treninzite, se dodeka ne vlezete vo vasiot soodveten ritam na vezbanje i hranenje. Potoa,razmislete sto i zasto bi koristele.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1...258259260261262263264...526

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда