Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Прашајте го Бобан Ѓороски
(1 viewing) (1) Guest
Тест почетна
Go to bottomPage: 1...254255256257258259260...526
TOPIC: Прашајте го Бобан Ѓороски
***
#21156
Re:Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Years, 4 Months ago Karma: 5
Претседателе, да ве подсетам , цело време вежбам цело тело двапати во неделата, само во недела имам одмор... не викам дека ми е тешко или дека не се чувстувам добро, наспротив, добро ми е вака но сепак се прашувам дали е најдобро и за време на маса цело тело двапати во неделата. Причината што ме тера некогаш да мислам дали вака е најдобро е поради тоа што скоро никој не вежба така цело време (освен последните неколку месеци пред натпревар ), од друга страна пак многу добро се чувствувам поради тоа што сум од ретките што толку многу се трудат во врска со тренингот во текот на целата година...
дали вака да продолжам или да сменеме нешто ? ова ми е прашањето.
Не сакам да ми олесниш или нешто слично, ако е вака најдобро цело време вака ќе правам, ако треба и цело тело три пати во неделата ќе го вежбам но ако така е најдобро.
Baze
Platinum Boarder
Posts: 992
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male mr.baze18 baze_bilderceto@hotmail.com Location: Штип Birthday: 12/08
The administrator has disabled public write access.
Германските суплементи Best-body nutrition одсега достапни за нарачка и во Штип !!!
Телефони: 078-313-917 ; 071-314-917
Поздрав
Баже Јорданов
www.best-body-nutrition.com
/BBN_banner_quality.jpg[/img]
 
#21163
Re:Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Years, 4 Months ago Karma: 150
invinsible,
2011 еднаш ќе бидам дел на некој убав натпревар во САД.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#21168
Re:Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Years, 4 Months ago  
dali posle pogolema pauza od zemanje kreatin (2 god) potrebna e fazata na polnenje?
pizoman

The administrator has disabled public write access.
 
#21169
Re:Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Years, 4 Months ago Karma: 150
pizoman wrote:
dali posle pogolema pauza od zemanje kreatin (2 god) potrebna e fazata na polnenje?

Дали ќе биде искористена и применета фазата полнење, при употреба на кретин, зависи од тебе. Не од тоа дали и кога го имаш користено креатинот како додаток.
Мене ако ме прашуваш, јас би ја применувал.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#21170
Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Years, 4 Months ago Karma: 150
Пред една недела, на една телевизија (не паметам точно која беше) налетав на една интересна емисија. Водителката, ќе да беше некој нутрициониста, застаната покрај кафезот на едно тревопасно, копитарно животно во зоолошката во Скопје, дојде до еден епохален заклучок. Обраќајки им се на гледачите со зборовите, "гледате ли колку е гомео ова животно и како е мускулесто" дојде до заклучок дека за мускули воопшто не се потребни протеините во исхраната на луѓето, а особено спортистите. Едноставно, клекнете на некоја ливада и пасете, пасете... Кога можат бизоните, трчкајки по прериите низ америка, пасејки трева, да изгледаат така големо, силно и мускулесто, зашто не би можеле и луѓето. Оваа, јака нутриционистка, мислам дека е потребно овој научен епохален заклучок да го објави во пишана форма на некој следен научен симпозиум. Гарант по употреба на нејзиниот пример, Катлер конечно ќе летне од тронот, но и Усаин Болд.
Само вие пасете и трчкајте по ливадите...и никако протеини. Тие воопшто не се важни ни потребни за создавање на мускулно ткиво. Трева му е мајката. Што посочна, толку по убава...
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#21174
Re: Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Years, 4 Months ago  
Можеби и таа се храни со трева, затоа животните во зоо имаат недостаток на храна, кутрите само на смоки се.
pizoman

Last Edit: 2010/12/06 20:12 By .
The administrator has disabled public write access.
 
#21188
Re: Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Years, 4 Months ago Karma: 150
Koj znae taa sto jade...
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#21189
Re:Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Years, 4 Months ago Karma: 1
Претседателе да не знаете случајно каде може да се најде трико, тоа борачите и атлетичарите ко што носат прилепената облека, му треба на едно другарче.
antonio88
Expert Boarder
Posts: 103
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#21190
Re:Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Years, 4 Months ago Karma: 150
da prasam kaj sto pretpostavuvam deka bi trebalo da ima, pa ke ti pisam dali ima i kade.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#21192
Re:Прашајте го Бобан Ѓороски 7 Years, 4 Months ago Karma: 150
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1...254255256257258259260...526

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда