Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Тестостерон Енантат
#976
Тестостерон Енантат 8 Years, 10 Months ago Karma: 5
Прво ќе напоменам дека овој текст не претставува упатство за употреба туку претставува информација за користење допинг од страна на спортистите и како тие го употребуваат.
Тестостерон енантат е улјено базиран инекционен стероид направен споро да го испушта тестостерононт од инјектираното место(депо).
Одкако се инјектира за неколку дена ке се покање хормонот и тоа ке остане видно одприлика 2 недели.Некогаш е потребно дури и 3 недели за дејството на оваа субстанција престане до потполност.
Тестостеронот е моќен хормон со изузетно несакани ефекти.Голем број од несаканите ефекти произлегуваа од тоа што тој има висока тенденција да се претвара во естроген.
За време на циклусот се добива несакани ефекти,најчести се големото задржување на вода.Овоа доведува до губење на мускулната дефиниција.
Претерано задржување на естроген после циклусот може да доведе до гинекомастија,па затоа е неопходно користење на моќни анти естрогени како Нолвадекс и Провирон.Многу подобра опција е користење на Аримидекс но цената на оваа субстанција е многу поголем за разлика од претходнспомнатите.
Бидејки е тестостеронски производ ,треба да асе очекуваат сите стандартни несакани ефекти како мрсна кожа,акни,агресивност,келавост,раст на влакна по телото.
Иако овој естер останува активен долго време,многу спортисти го користат на тој начин што во една недела користат доза од 250-750 мг.Оваа количина е доволна и треба да обезбеди рапидно зголемување на снагата и телесната тежина.Дози поголеми од овие се многу ризични е несаканите ефекти настануваат многу понагласени.
После користењето на овој стероид природниот тестостерон во телото е многу намален и доколку не се покачи за брзо време особата може да изгуби мускулна маса.
За да не дојде до ова се користи HCG или CLOMID кој ефикасно за брзо време го обновуваат природниот тестостерон.Корисник би требало секогаш да очекува губење на телесна маса после користење на овој стероид затоа што задржаната вода се исфрла од телото кога хормонсите нивоа се вратат на нормала.Но овокав губиток на маса спортистите треба да го игнорираат, за нив е важно да се задрже квалитетната добиена маса од оваа субстанција.
Ризикот од несакани ефекти или користа од употребата на оваа субстанција паѓа врз корисниците!
Baze
Platinum Boarder
Posts: 992
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male mr.baze18 baze_bilderceto@hotmail.com Location: Штип Birthday: 12/08
The administrator has disabled public write access.
Германските суплементи Best-body nutrition одсега достапни за нарачка и во Штип !!!
Телефони: 078-313-917 ; 071-314-917
Поздрав
Баже Јорданов
www.best-body-nutrition.com
/BBN_banner_quality.jpg[/img]
 
#27773
Re: Тестостерон Енантат 6 Years, 2 Months ago Karma: 10
Колку се движи цената за Тестостерон енантат да не знае некој ? И од каде може да се набаве
1van
Moderator
Posts: 298
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 06/07
The administrator has disabled public write access.
 
#27940
Re: Тестостерон Енантат 6 Years, 1 Month ago Karma: 4
1van wrote:
Колку се движи цената за Тестостерон енантат да не знае некој ? И од каде може да се набавеDrugar mislam deka e okolu 70-80 den ampula, i od apteka mozes da zemes...barem taka imam slusnato, ako gresam ke me poprave nekoj
IgoooR
Expert Boarder
Posts: 119
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#28206
Re: Тестостерон Енантат 6 Years, 1 Month ago Karma: 10
IgoooR wrote:
1van wrote:
Колку се движи цената за Тестостерон енантат да не знае некој ? И од каде може да се набавеDrugar mislam deka e okolu 70-80 den ampula, i od apteka mozes da zemes...barem taka imam slusnato, ako gresam ke me poprave nekoj

Ja od apteka traziv da kupam kofeinski tableti... i me napravija nenormalen a ne pa da idam testosteron da trazam Inace da ne znaes kolku mg e edna tableta ?
I za koja apteka imas slusanato deka imat? Da ne odam po site da trazam
1van
Moderator
Posts: 298
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 06/07
Last Edit: 2012/03/09 15:00 By 1van.
The administrator has disabled public write access.
 
#28209
Re: Тестостерон Енантат 6 Years, 1 Month ago Karma: 4
1van wrote:
IgoooR wrote:
1van wrote:
Колку се движи цената за Тестостерон енантат да не знае некој ? И од каде може да се набавеDrugar mislam deka e okolu 70-80 den ampula, i od apteka mozes da zemes...barem taka imam slusnato, ako gresam ke me poprave nekoj

Ja od apteka traziv da kupam kofeinski tableti... i me napravija nenormalen a ne pa da idam testosteron da trazam Inace da ne znaes kolku mg e edna tableta ?
I za koja apteka imas slusanato deka imat? Da ne odam po site da trazam


aa drugar toa se inekcii, ne se tableti... a za apteka ne znam, proveri u zegin, tamu sigurno imat!
IgoooR
Expert Boarder
Posts: 119
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#30995
Re:Тестостерон Енантат 5 Years, 5 Months ago Karma: 0
Колку што сум слушал, читал и разбрал, тестостеронот најчесто го употребуваат лица со недостаток на природното лачење на тестостеронот, исто така билдерите го користат за постигнување на поголема муслукна маса и уште за многу други ситуации.
Едно прашање, дали би било нормално некој што не е билдер, спортува рекреативно, работи секојдневно има нормален сексуален живот и слично да прави циклуси со тестостерон?
поз
goranristovski
Fresh Boarder
Posts: 2
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Last Edit: 2012/11/08 12:24 By goranristovski.
The administrator has disabled public write access.
 
#30996
Re:Тестостерон Енантат 5 Years, 5 Months ago Karma: 24
goranristovski wrote:
Колку што сум слушал, читал и разбрал, тестостеронот најчесто го употребуваат лица со недостаток на природното лачење на тестостеронот, исто така билдерите го користат за постигнување на поголема муслукна маса и уште за многу други ситуации.
Едно прашање, дали би било нормално некој што не е билдер, спортува рекреативно, работи секојдневно има нормален сексуален живот и слично да прави циклуси со тестостерон?
поз


Ne e normalno.
Testosteronot e hormon, ne e suplement, taka da negovoto koristenje e mnogu pospecificno i normalno mozi da donesi rizik.

Kako sto kaza "bilderi" - kaj nas sekoj sto vezba misli deka e bilder, a i testosteronot e mnogu dostapen i poevtin od site suplementi, pa ajde drugari ke bockame i nie... Ne znaci deka ako imas ciklus so testosteron si bilder, makar sto kaj nas sekoj vtor e vo film i e na nekakva sema, a ne znaj koklu jaglenihidrati ima vo orizot, ako voopsto jadi oriz...

Muabetot mi bese, ako vekje sakas da pravis takov ciklus, najdobro e prvo da si napravis proverka na hormonite. Najcesto se pravi vo privatna ordinacija(nuklearna medicina), ne znam kolku bi imalo vo drzavnite bolnici(pak bi se plakjalo), cenata kje e nekade 2-3 iljadi denari po hormon. Ako se ustanovi deka ti e nizok, vekje ima nekoja logika da zemas, inaku ti si resevas.

Mnogu ke kazat deka e bezbeden, mozi i najbezbeden (zatoa sto go imame vo teloto i se raspoznava i koristi polesno), no toa ne e nikakva garancija deka i kaj tebe nema da ima nikakva posledica.
mafmaf
Moderator
Posts: 583
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
#31014
Re:Тестостерон Енантат 5 Years, 5 Months ago Karma: 0
Ти благодарам за одговорот.
goranristovski
Fresh Boarder
Posts: 2
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#35815
Re:Тестостерон Енантат 3 Years, 12 Months ago Karma: 0
juicehard
Fresh Boarder
Posts: 1
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Last Edit: 2014/04/27 01:39 By juicehard.
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда