Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 12345678
TOPIC: CLENBUTEROL
#32962
Re:CLENBUTEROL 4 Years, 11 Months ago Karma: 2
mafmaf wrote:
Terminator wrote:
Ѓороски wrote:
Terminator wrote:
Ѓороски wrote:
Terminator wrote:
Godzilla wrote:
Да, бев предупреден за нервозата ,
Да се зимаат пред тренинг, на гладно или...?


30 минути пред теретана, јаден....Баш ме интересира теоријата, 30 минути пред теретана.


Пред тренинг, валда не сваќа толку вуквално да оди пред теретаната да го пие ....


Што правиме ако тренира во 8-9 навечер?


Што има врска тоа, ако се исцеди добро ок е ако се мафта по теретана да го мрзи ќе си има проблем со сонот.
Доволно е претседателе ?
Не давајте коментари кои не ви се поддржани практично, за да не доаѓа до забуни.
Фактот дали ќе се исцедиш или не воопшто не го променува дејството на кленбутерол во следните ~ 6 часа пик време, и полуживот от околу 2 дена.

Плус лекови како Кленбутерол и Ефедрин од кои примарно се надеваш на термогенезата како начин за топење, немора да се земаат пред тренинг а и не е препрачливо затоа што работата на срцето дополнително се натоварува и тоа многу и непотребно.

Штом има полуживот од 2 дена и не е многу важно кога ќе се земаат и е поважно да не е пред тренинг. Дозата е добро да се дели за подобро усвојување и избегнување на моментални главоболки и други познати странични ефекти кои би биле поизразени ако се конзумира поголема доза.

И пак, дејството како и на секој друг лек е релативно кај секој, така што стандардизирање на шема не би било баш изводливо. Ако се започнува прв пат се оди со минимални дози - 1 до 2 таблети. Ако после околу недела дена нема покачување на температура, нема или страничните ефекти се намалени(можи и воопшто да ги немало дотогаш), можи дозата да се зголеми до 3 таблети. Не би препорачал за почетник да оди со повеќе од 3 таблети дневно и повеќе од 2 недели ако ги пие секој ден. После тоа може да се направи пауза од две недели, и повторно да се повтори 2-неделната шема. Или позната 4 неделна шема - он/офф.

Друго, убаво е да се има Л карнитин при рака, не затоа што топи или не топи, ами затоа што му е пријател на срцето. Грам до два ацетил или основна форма, 2-4 тартрат.


Ако не е пред тренинг како би се земал во текот на денот кога е 1 таблета, а како кога се 2 или 3 ?
Terminator
Expert Boarder
Posts: 146
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#32963
Re:CLENBUTEROL 4 Years, 11 Months ago Karma: 24
Многу различни начини, но наједноставно -

1 на утро

1 на утро
1 во текот на денот

2 наутро
1 во текот на денот
mafmaf
Moderator
Posts: 583
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
#32964
Re:CLENBUTEROL 4 Years, 11 Months ago Karma: 2
mafmaf wrote:
Многу различни начини, но наједноставно -

1 на утро

1 на утро
1 во текот на денот

2 наутро
1 во текот на денот

Напишав јас тоа што го знаев во врска со кленот, но вие сте поискусни и ке ме поправите каде што грешам...
Може вака ?
1. 1 таблета 30мин пред тренинг (тренингот околу 13:30/12:30)
2. 1 таблета наутро, една 30мин пред тренинг (тренингот околу 13:30/12:30)
3. 2 таблети наутро, една 30мин пред тренинг (тренингот околу 13:30/12:30)
Со таа пред тренинг една таблета Аспирин 100мг и Л-карнитин 15мл.
И дали може да се комбинира со Ultra ripped пред тренинг ?
Terminator
Expert Boarder
Posts: 146
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#32965
Re:CLENBUTEROL 4 Years, 11 Months ago Karma: 24
Terminator wrote:
mafmaf wrote:
Многу различни начини, но наједноставно -

1 на утро

1 на утро
1 во текот на денот

2 наутро
1 во текот на денот

Напишав јас тоа што го знаев во врска со кленот, но вие сте поискусни и ке ме поправите каде што грешам...
Може вака ?
1. 1 таблета 30мин пред тренинг (тренингот околу 13:30/12:30)
2. 1 таблета наутро, една 30мин пред тренинг (тренингот околу 13:30/12:30)
3. 2 таблети наутро, една 30мин пред тренинг (тренингот околу 13:30/12:30)
Со таа пред тренинг една таблета Аспирин 100мг и Л-карнитин 15мл.
И дали може да се комбинира со Ultra ripped пред тренинг ?Гледај таа што е пред тренинг да не биди 30 мин пред тренинг, а најрано што можи. 2-3 сати пред тренинг.
Кога имаш тренинг рано, и сакаш да пиеш два пати дневно, втората доза - кон 4-5 поручек.
Можи да комбинираш, само не претерувај со дозата на кленбутерол и веќе кога пиеш разделена доза нека има барем 6 часа разлика.
mafmaf
Moderator
Posts: 583
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
#32972
Re:CLENBUTEROL 4 Years, 11 Months ago Karma: 0
Treningot mi e od 15:30 do kaj 17:30,
Vo ovoj slucaj prvata doza t.e 1tab. nautro posle pojadokot a toa bi bilo nakaj 8:30-9:00,
Vtorata doza so ogled deka 15:30 sum vo teretana 2tab. nakaj 13:00-14:00 vaka bi postignal 6 casa razlika pomegu prvata i vtorata doza...
Godzilla
Junior Boarder
Posts: 20
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#32973
Re:CLENBUTEROL 4 Years, 11 Months ago Karma: 150
Godzilla wrote:
Treningot mi e od 15:30 do kaj 17:30,
Vo ovoj slucaj prvata doza t.e 1tab. nautro posle pojadokot a toa bi bilo nakaj 8:30-9:00,
Vtorata doza so ogled deka 15:30 sum vo teretana 2tab. nakaj 13:00-14:00 vaka bi postignal 6 casa razlika pomegu prvata i vtorata doza...


Немојте да го користите лекот како било кој стимуланс за ПРЕД ТРЕНИНГ. Со тоа, гледајте последната доза да ја испиете најдоцна до 16 часот во денот, како би имале мирна ноќ и сон кој ви е многу потребен, без разлика кога тренирате и дали тренирате.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#32983
Re:CLENBUTEROL 4 Years, 11 Months ago Karma: 2
Ѓороски wrote:
Godzilla wrote:
Treningot mi e od 15:30 do kaj 17:30,
Vo ovoj slucaj prvata doza t.e 1tab. nautro posle pojadokot a toa bi bilo nakaj 8:30-9:00,
Vtorata doza so ogled deka 15:30 sum vo teretana 2tab. nakaj 13:00-14:00 vaka bi postignal 6 casa razlika pomegu prvata i vtorata doza...


Немојте да го користите лекот како било кој стимуланс за ПРЕД ТРЕНИНГ. Со тоа, гледајте последната доза да ја испиете најдоцна до 16 часот во денот, како би имале мирна ноќ и сон кој ви е многу потребен, без разлика кога тренирате и дали тренирате.


Пример Razor 8 дејството ке биде исто иако не зема пред тренинг ?
Terminator
Expert Boarder
Posts: 146
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Last Edit: 2013/05/17 10:44 By Terminator.
The administrator has disabled public write access.
 
#33002
Re:CLENBUTEROL 4 Years, 11 Months ago Karma: 5
Terminator wrote:
Ѓороски wrote:
Godzilla wrote:
Treningot mi e od 15:30 do kaj 17:30,
Vo ovoj slucaj prvata doza t.e 1tab. nautro posle pojadokot a toa bi bilo nakaj 8:30-9:00,
Vtorata doza so ogled deka 15:30 sum vo teretana 2tab. nakaj 13:00-14:00 vaka bi postignal 6 casa razlika pomegu prvata i vtorata doza...


Немојте да го користите лекот како било кој стимуланс за ПРЕД ТРЕНИНГ. Со тоа, гледајте последната доза да ја испиете најдоцна до 16 часот во денот, како би имале мирна ноќ и сон кој ви е многу потребен, без разлика кога тренирате и дали тренирате.


Пример Razor 8 дејството ке биде исто иако не зема пред тренинг ?

Не. Разорот е наменет за пред тренинг
undertaker_vojce
Gold Boarder
Posts: 303
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Велес Birthday: 12/27
The administrator has disabled public write access.
vojce_kane@hotmail.com
vistinskata e-mail adresa
 
#33003
Re:CLENBUTEROL 4 Years, 11 Months ago Karma: 150
Terminator wrote:
Ѓороски wrote:
Godzilla wrote:
Treningot mi e od 15:30 do kaj 17:30,
Vo ovoj slucaj prvata doza t.e 1tab. nautro posle pojadokot a toa bi bilo nakaj 8:30-9:00,
Vtorata doza so ogled deka 15:30 sum vo teretana 2tab. nakaj 13:00-14:00 vaka bi postignal 6 casa razlika pomegu prvata i vtorata doza...


Немојте да го користите лекот како било кој стимуланс за ПРЕД ТРЕНИНГ. Со тоа, гледајте последната доза да ја испиете најдоцна до 16 часот во денот, како би имале мирна ноќ и сон кој ви е многу потребен, без разлика кога тренирате и дали тренирате.


Пример Razor 8 дејството ке биде исто иако не зема пред тренинг ?


Сега го гледам ова. Неможе да се спореди начинот на делување на лек како Кленбутерол и додаток во исхрана, како овој, кој е исклучително наменет како додаток за пред тренинг.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#33008
Re:CLENBUTEROL 4 Years, 11 Months ago Karma: 2
Ѓороски wrote:
Terminator wrote:
Ѓороски wrote:
Godzilla wrote:
Treningot mi e od 15:30 do kaj 17:30,
Vo ovoj slucaj prvata doza t.e 1tab. nautro posle pojadokot a toa bi bilo nakaj 8:30-9:00,
Vtorata doza so ogled deka 15:30 sum vo teretana 2tab. nakaj 13:00-14:00 vaka bi postignal 6 casa razlika pomegu prvata i vtorata doza...


Немојте да го користите лекот како било кој стимуланс за ПРЕД ТРЕНИНГ. Со тоа, гледајте последната доза да ја испиете најдоцна до 16 часот во денот, како би имале мирна ноќ и сон кој ви е многу потребен, без разлика кога тренирате и дали тренирате.


Пример Razor 8 дејството ке биде исто иако не зема пред тренинг ?


Сега го гледам ова. Неможе да се спореди начинот на делување на лек како Кленбутерол и додаток во исхрана, како овој, кој е исклучително наменет како додаток за пред тренинг.


Јас знам дека кленот не е стероид т.е хормон туку бронходилататор и симпатико миметик...
Terminator
Expert Boarder
Posts: 146
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 12345678

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда