Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 12345678
TOPIC: CLENBUTEROL
#32906
Re:CLENBUTEROL 4 Years, 11 Months ago Karma: 2
Godzilla wrote:
Да, бев предупреден за нервозата ,
Да се зимаат пред тренинг, на гладно или...?


30 минути пред теретана, јаден....
Terminator
Expert Boarder
Posts: 146
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#32908
Re:CLENBUTEROL 4 Years, 11 Months ago Karma: 5
Имаш многу топачи. Charge, animal cuts, albuterex
Јас и со л карнитин ослабев повеќе од 15 кг...
undertaker_vojce
Gold Boarder
Posts: 303
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Велес Birthday: 12/27
The administrator has disabled public write access.
vojce_kane@hotmail.com
vistinskata e-mail adresa
 
#32909
Re:CLENBUTEROL 4 Years, 11 Months ago Karma: 150
Terminator wrote:
Godzilla wrote:
Да, бев предупреден за нервозата ,
Да се зимаат пред тренинг, на гладно или...?


30 минути пред теретана, јаден....Баш ме интересира теоријата, 30 минути пред теретана.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#32913
Re:CLENBUTEROL 4 Years, 11 Months ago Karma: 2
undertaker_vojce wrote:
Имаш многу топачи. Charge, animal cuts, albuterex
Јас и со л карнитин ослабев повеќе од 15 кг...

Побитна е диетата од суплементите. За колку време vojce ?
Terminator
Expert Boarder
Posts: 146
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#32914
Re:CLENBUTEROL 4 Years, 11 Months ago Karma: 2
Ѓороски wrote:
Terminator wrote:
Godzilla wrote:
Да, бев предупреден за нервозата ,
Да се зимаат пред тренинг, на гладно или...?


30 минути пред теретана, јаден....Баш ме интересира теоријата, 30 минути пред теретана.


Пред тренинг, валда не сваќа толку вуквално да оди пред теретаната да го пие ....
Terminator
Expert Boarder
Posts: 146
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#32916
Re:CLENBUTEROL 4 Years, 11 Months ago Karma: 5
Terminator wrote:
undertaker_vojce wrote:
Имаш многу топачи. Charge, animal cuts, albuterex
Јас и со л карнитин ослабев повеќе од 15 кг...

Побитна е диетата од суплементите. За колку време vojce ?

Нешто под 2 месеца Само исхраната и кардиото ми беа на место
undertaker_vojce
Gold Boarder
Posts: 303
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Велес Birthday: 12/27
The administrator has disabled public write access.
vojce_kane@hotmail.com
vistinskata e-mail adresa
 
#32917
Re:CLENBUTEROL 4 Years, 11 Months ago Karma: 2
undertaker_vojce wrote:
Terminator wrote:
undertaker_vojce wrote:
Имаш многу топачи. Charge, animal cuts, albuterex
Јас и со л карнитин ослабев повеќе од 15 кг...

Побитна е диетата од суплементите. За колку време vojce ?

Нешто под 2 месеца Само исхраната и кардиото ми беа на место

Браво
Колку време кардио (нагладно или јаден)..?
Тежински тренинг не вежваше ?
Terminator
Expert Boarder
Posts: 146
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#32929
Re:CLENBUTEROL 4 Years, 11 Months ago Karma: 150
Terminator wrote:
Ѓороски wrote:
Terminator wrote:
Godzilla wrote:
Да, бев предупреден за нервозата ,
Да се зимаат пред тренинг, на гладно или...?


30 минути пред теретана, јаден....Баш ме интересира теоријата, 30 минути пред теретана.


Пред тренинг, валда не сваќа толку вуквално да оди пред теретаната да го пие ....


Што правиме ако тренира во 8-9 навечер?
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#32950
Re:CLENBUTEROL 4 Years, 11 Months ago Karma: 2
Ѓороски wrote:
Terminator wrote:
Ѓороски wrote:
Terminator wrote:
Godzilla wrote:
Да, бев предупреден за нервозата ,
Да се зимаат пред тренинг, на гладно или...?


30 минути пред теретана, јаден....Баш ме интересира теоријата, 30 минути пред теретана.


Пред тренинг, валда не сваќа толку вуквално да оди пред теретаната да го пие ....


Што правиме ако тренира во 8-9 навечер?


Што има врска тоа, ако се исцеди добро ок е ако се мафта по теретана да го мрзи ќе си има проблем со сонот.
Доволно е претседателе ?
Terminator
Expert Boarder
Posts: 146
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#32953
Re:CLENBUTEROL 4 Years, 11 Months ago Karma: 24
Terminator wrote:
Ѓороски wrote:
Terminator wrote:
Ѓороски wrote:
Terminator wrote:
Godzilla wrote:
Да, бев предупреден за нервозата ,
Да се зимаат пред тренинг, на гладно или...?


30 минути пред теретана, јаден....Баш ме интересира теоријата, 30 минути пред теретана.


Пред тренинг, валда не сваќа толку вуквално да оди пред теретаната да го пие ....


Што правиме ако тренира во 8-9 навечер?


Што има врска тоа, ако се исцеди добро ок е ако се мафта по теретана да го мрзи ќе си има проблем со сонот.
Доволно е претседателе ?
Не давајте коментари кои не ви се поддржани практично, за да не доаѓа до забуни.
Фактот дали ќе се исцедиш или не воопшто не го променува дејството на кленбутерол во следните ~ 6 часа пик време, и полуживот от околу 2 дена.

Плус лекови како Кленбутерол и Ефедрин од кои примарно се надеваш на термогенезата како начин за топење, немора да се земаат пред тренинг а и не е препрачливо затоа што работата на срцето дополнително се натоварува и тоа многу и непотребно.

Штом има полуживот од 2 дена и не е многу важно кога ќе се земаат и е поважно да не е пред тренинг. Дозата е добро да се дели за подобро усвојување и избегнување на моментални главоболки и други познати странични ефекти кои би биле поизразени ако се конзумира поголема доза.

И пак, дејството како и на секој друг лек е релативно кај секој, така што стандардизирање на шема не би било баш изводливо. Ако се започнува прв пат се оди со минимални дози - 1 до 2 таблети. Ако после околу недела дена нема покачување на температура, нема или страничните ефекти се намалени(можи и воопшто да ги немало дотогаш), можи дозата да се зголеми до 3 таблети. Не би препорачал за почетник да оди со повеќе од 3 таблети дневно и повеќе од 2 недели ако ги пие секој ден. После тоа може да се направи пауза од две недели, и повторно да се повтори 2-неделната шема. Или позната 4 неделна шема - он/офф.

Друго, убаво е да се има Л карнитин при рака, не затоа што топи или не топи, ами затоа што му е пријател на срцето. Грам до два ацетил или основна форма, 2-4 тартрат.
mafmaf
Moderator
Posts: 583
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 12345678

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда