Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Најбезбедна почетничка шема
#36636
Најбезбедна почетничка шема 1 Year, 11 Months ago Karma: 0
Здраво,
Ми треба совет од поискусните на оваа тема, не сум многу запознаен ниту сум блиску по занимање со медицина и лековите во спортот.

Вежбам повеќе од 5 години, правам паузи обично на лето но не долго обично месец два и пак почнувам. Гледам правилно да ги изведувам сите вежби, пробувам да се хранам што е можно подобро и колку што успевам финансиски купувам и суплементација (3 цврсти оброци и плус два од протеин, еден 2 часа пред тренинг и еден или пред тренинг или пак додека сум на работа), но во последно време почнав да стагнирам со напредок во тежините и со мускулната маса, веќе неколку месеци сум истиот, некако ми изгледа како да имам достигнато плато кое малку тешко ми оди со досегашниве методи да го поместам, пробувам разни програми, но некако се вртам во круг.

Возраст 25години, моментално околу 87кг на 178цм висина (мрсен сум, ми се знаат само горните стомачни по малку, а во долниот дел на стомакот имам малку вишок кожа од слабеењето, бев буцко кога почнав да вежбам), немам натпреварувачки амбиции, туку чисто онака за изглед, гледам да бидам колку што може подобар од предходниот ден, т.е трка со самиот себеси

Читав по интернет за анаварот како побезбеден стероид, дали е навистина безбеден и до колкави дози е ок да се зема?
Дали треба да се зема заштита за црн дроб за време на циклус, колку трае циклус со анавар, дали се зема PCT, дали е ок да се земе само анавар или е добро да се комбинира со друг лек?

Од лекови имам земено само еднаш кленбутерол пред лето (минатата година 50 таблети во период од две недели) инаку сум природен
Gligor
Fresh Boarder
Posts: 9
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда