Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Dodatoci za topenje masti
#36582
Dodatoci za topenje masti 2 Years ago  
Prasanje; koi dodatoci vo ishranata treba da gi koristam,(suplementori, aminokiselini ili slicno) za topenje na salo I definicaija na muskuli posebno stomacni, znaci ne mi treba porast na muskuli tuku definicaija, vezbam po okolu Eden cas dnevno
Tonisumjas

The administrator has disabled public write access.
 
#36597
Dodatoci za topenje masti 2 Years ago Karma: 150
Tonisumjas wrote:
Prasanje; koi dodatoci vo ishranata treba da gi koristam,(suplementori, aminokiselini ili slicno) za topenje na salo I definicaija na muskuli posebno stomacni, znaci ne mi treba porast na muskuli tuku definicaija, vezbam po okolu Eden cas dnevno

Првенствено,среди ја исхраната, на начин како , редовни оброци (три главни и еден до два дополнителни) избалансирани во соодветен сооднос на белковини, јагленихидтрати и масти. Додати кардио, аеробен тренинг, трипати во неделата по 30 минути. Започни со 10, па полека зголемувај во траење. Тежински тренинг задолжително цело тело, со цел да се создаде мускулна маса како основа за забрзување на метаболизмот и индиректно трошење на екстра калории за одржување на истата.
Од додатоци, основа е Л-Карнитинот, почни со него. Можеш да додадеш и БЦАА пред тренинг или некој солиден протеински шејк за веднаш по тренинг. Подоцна можеш ако имаш потреба и во додавање на нешто посилно како терморегулатор, како Чарџ на пример.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда