Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Проблем со стимулатори за сила
#35465
Проблем со стимулатори за сила 4 Years, 4 Months ago Karma: 0
Значи толку сум разочаран од тоа што за џабе фрлив пари за стимулатори тоа е страшно..Исто кревам како и кога вежбав без нив..Имам пробано креатин од ultimate , некој американски и од dymatize .. Од ниеден немав сила ни во фаза на полнење ни пак со нормално користење со по 10гр. дневно, а те пумпаат со вода..Се понадевав дека jack3d ке ми реагира ама и тоа бадијала , и со 2 мерици пак ништо .. Имам 18год. и вежбам 2-3години континуирано , на исхрана не многу пазам онака , а до сега сум испил ете 3 креатини , jack3d , и 2-3 гејнери .. 81кг сум чиста мускулна маса 180цм .. Не знам што е финтава со силата и стимулаторите .. Едни ми велат те тепа психата па затоа не креваш повеќе Ај некој совет ако може што да правам за да добијам на сила повеќе стварно не ми оди на ум , а догодина дефинитивно ќе си земам ампули (стероиди) само да соберам пари , оти вака за џабе трошење време во теретана .. ептен се разочарав
ETX
Train hard or go home to your mammy!
Junior Boarder
Posts: 25
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Kumanovo Birthday: 03/04
The administrator has disabled public write access.
 
#35467
Re:Проблем со стимулатори за сила 4 Years, 4 Months ago Karma: 2
Ti nemas problemi so suplimentacijata nameneta za "sila" ti najverovatno od muabetot imas problem so ishrana koja sho e mnogu pobitna od site kreatini so si gi koristel ,odmorot i mnogu sitnici koj itekako mozat da vlijaat so energijata i fokusot na trening. Sredija najprvo ishrana site makronutrienti izbalansirajgi spored tvojte potrebi , a nad seto to ako dodajsh i suplimenti neizbezhni se rezultatite, garantirano
greene
Senior Boarder
Posts: 40
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#35468
Re:Проблем со стимулатори за сила 4 Years, 4 Months ago Karma: 1
ETX wrote:
Значи толку сум разочаран од тоа што за џабе фрлив пари за стимулатори тоа е страшно..Исто кревам како и кога вежбав без нив..Имам пробано креатин од ultimate , некој американски и од dymatize .. Од ниеден немав сила ни во фаза на полнење ни пак со нормално користење со по 10гр. дневно, а те пумпаат со вода..Се понадевав дека jack3d ке ми реагира ама и тоа бадијала , и со 2 мерици пак ништо .. Имам 18год. и вежбам 2-3години континуирано , на исхрана не многу пазам онака , а до сега сум испил ете 3 креатини , jack3d , и 2-3 гејнери .. 81кг сум чиста мускулна маса 180цм .. Не знам што е финтава со силата и стимулаторите .. Едни ми велат те тепа психата па затоа не креваш повеќе Ај некој совет ако може што да правам за да добијам на сила повеќе стварно не ми оди на ум , а догодина дефинитивно ќе си земам ампули (стероиди) само да соберам пари , оти вака за џабе трошење време во теретана .. ептен се разочарав

so leb i ajvar nema muskuli jadi 1kg oves 1kg meso i ke vidis dali rastes i dali imas sila no ne samo 1 nedela i gotovo ne rastam ne mi reagira nisto prvo naucete se da jadete pravilno pa posle site drugi raboti jas ne koristam suplementacija veke 2 god ne deka nesakam nema dovolno sredstva vo budzetot moj za toj luksuz
alexmikonos
Expert Boarder
Posts: 132
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#35469
Re:Проблем со стимулатори за сила 4 Years, 4 Months ago Karma: 0
alexmikonos wrote:
ETX wrote:
Значи толку сум разочаран од тоа што за џабе фрлив пари за стимулатори тоа е страшно..Исто кревам како и кога вежбав без нив..Имам пробано креатин од ultimate , некој американски и од dymatize .. Од ниеден немав сила ни во фаза на полнење ни пак со нормално користење со по 10гр. дневно, а те пумпаат со вода..Се понадевав дека jack3d ке ми реагира ама и тоа бадијала , и со 2 мерици пак ништо .. Имам 18год. и вежбам 2-3години континуирано , на исхрана не многу пазам онака , а до сега сум испил ете 3 креатини , jack3d , и 2-3 гејнери .. 81кг сум чиста мускулна маса 180цм .. Не знам што е финтава со силата и стимулаторите .. Едни ми велат те тепа психата па затоа не креваш повеќе Ај некој совет ако може што да правам за да добијам на сила повеќе стварно не ми оди на ум , а догодина дефинитивно ќе си земам ампули (стероиди) само да соберам пари , оти вака за џабе трошење време во теретана .. ептен се разочарав

so leb i ajvar nema muskuli jadi 1kg oves 1kg meso i ke vidis dali rastes i dali imas sila no ne samo 1 nedela i gotovo ne rastam ne mi reagira nisto prvo naucete se da jadete pravilno pa posle site drugi raboti jas ne koristam suplementacija veke 2 god ne deka nesakam nema dovolno sredstva vo budzetot moj za toj luksuz


благодарам .. ќе средам исхрана дефинитивно од нова година натака и така континуирано .. стек , ориз , компири , јајца варени само белките , туна , сардина, млеко , риба - доволно е ? сето тоа да го комбинирам секој ден различно да не биде ептен иста исхрана оти мора да е разновидна секој ден..и би пробал tribulus да видам што ќе постигнам , фала
ETX
Train hard or go home to your mammy!
Junior Boarder
Posts: 25
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Kumanovo Birthday: 03/04
Last Edit: 2013/12/10 12:18 By ETX.
The administrator has disabled public write access.
 
#35470
Re:Проблем со стимулатори за сила 4 Years, 4 Months ago Karma: 0
greene wrote:
Ti nemas problemi so suplimentacijata nameneta za "sila" ti najverovatno od muabetot imas problem so ishrana koja sho e mnogu pobitna od site kreatini so si gi koristel ,odmorot i mnogu sitnici koj itekako mozat da vlijaat so energijata i fokusot na trening. Sredija najprvo ishrana site makronutrienti izbalansirajgi spored tvojte potrebi , a nad seto to ako dodajsh i suplimenti neizbezhni se rezultatite, garantirano

океј , фала
ETX
Train hard or go home to your mammy!
Junior Boarder
Posts: 25
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Kumanovo Birthday: 03/04
The administrator has disabled public write access.
 
#35472
Re:Проблем со стимулатори за сила 4 Years, 4 Months ago Karma: 2
Ne gi troshi parite za dzabe ne ti treba tribulus zemi protein dovolno ti e nonstop da imas protein ko vekje troshish tolku pari
greene
Senior Boarder
Posts: 40
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#35475
Re:Проблем со стимулатори за сила 4 Years, 4 Months ago Karma: 1
greene wrote:
Ne gi troshi parite za dzabe ne ti treba tribulus zemi protein dovolno ti e nonstop da imas protein ko vekje troshish tolku pari

jaS Bi rekol da si zeme nekoj paket p[oveke meso otkolku tribulus i protein
alexmikonos
Expert Boarder
Posts: 132
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда