Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Elite Whey Protein Isolate iLi Nitro Pure Whey G
#34075
Elite Whey Protein Isolate iLi Nitro Pure Whey G 4 Years, 8 Months ago  
zdravo,

Koj e podobar,
Dymatize Elite Whey Protein ili BioTechUSA Nitro Pure Whey Gold??

Ve molam za mislenje.

pozz
Bo

The administrator has disabled public write access.
 
#34079
Re: Elite Whey Protein Isolate iLi Nitro Pure Whey G 4 Years, 8 Months ago Karma: 150
Јас ќе бидам пристрасен и ќе го одберам BTN USA. Повеќе му верувам.
Ама, ќе го оставам Маф да искоментира. Се надевам ќе ги земе во предвид европските производни погони на Dymatize.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#34082
Re: Elite Whey Protein Isolate iLi Nitro Pure Whey G 4 Years, 8 Months ago Karma: 20
MaStaPe
Moderator
Posts: 6629
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Скопје Birthday: 11/04
The administrator has disabled public write access.
 
#34083
Re:Elite Whey Protein Isolate iLi Nitro Pure Whey G 4 Years, 8 Months ago Karma: 24
Како светски бренд Dymatize е на повисоко место во однос на BioTech. Што се случва во Европа, не знам точно, но во секој случај не е истиот квалитет со Америка, како квалитет на произвотство за една иста компанија.
Во однос на споредбата, барем на хартија нема голема разлика, т.е. ако не ги знаам фирмите и гледам особености на двата протеини, со тесна предност би преферирал Нитро Голд.
И во двата не знаеш каква е комбинацијата од изолат и концентрат, но нивото на холестерол во Нитрото е доста помал, што е директно сврзан и со помалата количина на хидрати - што значи дека е или подобро филтриран концентрат (помалку лактоза), или поголемо количина на изолат во соодносот.
Единственото што е подобро кај Dymatize - вкусот, зборувам за чоколадо и на двата.
Макаш што и Dymatize(конкретно овај) не е кој знае што како вкус.
mafmaf
Moderator
Posts: 583
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда