Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 123
TOPIC: Креатин
#32850
Re:Креатин 4 Years, 11 Months ago Karma: 150
macbeth wrote:
Ѓороски wrote:
macbeth wrote:
Вака сега, неделава планирам да земам креатин, ќе практикувам фаза на полнење. Е сега... 5г. после доручен, 5г. после ручек, 5г. 30 мин. пред тренинг, 5г. веднаш после тренинг. Е сега мене ручекот ми е околу 16 часот, а тренингот од 17 до 18 часот. Сега како да направам за 4 пати да го конзумирам дневно по 5г. Има ли некој предлози, и програмата ми е пон, вто, чет и петок тренинзи, додека сум таа недела во фаза на полнење а среда не тренирам, и тој ли ден да практикувам по 20г. дневно? А во фазата на одржување да конзумирам по 5г. или по 10 г. дневно? Искуство во теретана, 5 недели.

Во фаза на полнење пиј ги пред доричек, пред ручек, пред трениг и по тренинг дозите од 5 гр. Фаза на одржување, за почетник ти е доволно 5 гр дневно после тренинг, а во денови кога не тренираш, наутро.


Значи нема врска што ручекот и тренингот ми се во период од 1 до 1 ипол час, така?


Гледај да не биде под час и половина. Да не отидеш во теретана со полн стомак.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#32857
Re:Креатин 4 Years, 11 Months ago  
Дали конзумирањето на креатин би било добро вака?

Фаза на полнење (5 дена) (Значи пред доручек, пред ручек, 30 мин. пред тренинг, веднаш после тренинг);

09:00 - 5г. + доручек
13:00 - ужина
16:00 - 5г. + ручек
18:00 - 5г. + ужина
18:30 - тренинг
19:30 - 5г. + ужина
21:00 - вечера

Фаза на одржување
17:00 - тренинг
18:00 - 5г.

П.С. Го порачав креатинот на ON.
macbeth

Last Edit: 2013/05/08 02:18 By .
The administrator has disabled public write access.
 
#32879
Re:Креатин 4 Years, 11 Months ago  
Пристигна и мојот прв суплемет



Е сега, кажете ми предлози, да практикувам фаза на полнење или не?

Доколку нема фаза на полнење по еднаш или два пати да го пијам, пред и после тренинг? Ќе го конзумирам со сок од боровница.

Секаков коментар е добредојден.
macbeth

The administrator has disabled public write access.
 
#32881
Re:Креатин 4 Years, 11 Months ago Karma: 150
Ако ти е прво користење, прави фаза на полнење. На тој начин максимално ќе го искористиш како за прв пат.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#32885
Re:Креатин 4 Years, 11 Months ago  
Да, да... прво користење ми е, во ред, а после да си продолжам со 5г. после тренинг, така?
macbeth

The administrator has disabled public write access.
 
#35008
Re:Креатин 4 Years, 6 Months ago Karma: 0
Вака набавив креатин crealkalyn , наводно не задржувал вода и повеќе се апсорбирал и бла бла како и да е може малце згрешив и само добив преплатен моно хидрат во капсули , не се разбирам баш.
Меѓутоа прашањето ми е следно, не се бавам со боди билдинг и не користам теретана , се бавам со боречка вештина и го земав креатинот заради експлозивност во тренинзите ( и тука може згрешив не се разбирам баш) , меѓутоа незнам како да го дозирам , вамо од каде што го купив ми кажаа една капсула пред појадок и една пред тренинг , а денови кога не се тренира една капсула пред појадок само.
Иначе една капсула содржи 750mg. Дали е тоа доволно дозирање или треба повеќе.
Фала на одговорот однапред.
Gracie
Fresh Boarder
Posts: 1
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 123
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда