Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 123
TOPIC: Креатин
#32614
Креатин 5 Years ago  
Ќе бидам краток бидејќи имам само едно конкретно прашање. Дали комбинацијата креатин-цигари може да доведе до несакани дејствија?
macbeth

The administrator has disabled public write access.
 
#32616
Re: Креатин 5 Years ago Karma: 10
Не
1van
Moderator
Posts: 298
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 06/07
The administrator has disabled public write access.
 
#32617
Re: Креатин 5 Years ago Karma: 150
Иван уште пократок
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#32620
Re: Креатин 5 Years ago  
Тоа и ми беше потребно, да/не ) Секако ќе настојувам да ги оставам, тоа е факт
macbeth

The administrator has disabled public write access.
 
#32628
Re: Креатин 5 Years ago  
Сега ми паднаа на ум уште две прашања на кои би сакал да добија одговори. Да речеме креатинот го користиме 1 месец. Сме добиле резултати и престануваме со користење. После колку време (од прилика) се губат резултатите постигнати со креатинот? И после колку време од последната дозерка, може да се конзумира алкохол? Се ближи лето нели? (на ова не мора да одговарате)
macbeth

The administrator has disabled public write access.
 
#32629
Re: Креатин 5 Years ago Karma: 5
Што ако се ближи лето ??? Мора ли да се пие алкохол... Со ова не се согласувам воопшто.
undertaker_vojce
Gold Boarder
Posts: 303
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Велес Birthday: 12/27
The administrator has disabled public write access.
vojce_kane@hotmail.com
vistinskata e-mail adresa
 
#32630
Re: Креатин 5 Years ago  
Тоа е така, НЕ МОРА. Но, сепак, секој треба да се опушти малце, без разлика под каков режим е.
macbeth

The administrator has disabled public write access.
 
#32631
Re:Креатин 5 Years ago Karma: 2
I so pregolemi dozi na kreatin se preteruva, kako i so pregolema kolichina na alkohol. Taka da pamet vo glava i so dvete raboti umereno. Kreatinot po nekoe pravilo se "ciklira" t.e. se zema odredeno vreme pa se pravi pauza, pa pak se zema. Za tochnata vremenska ramka prashaj go pretsedatelot.
Skeptic
Senior Boarder
Posts: 40
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#32632
Re:Креатин 5 Years ago  
фала ти на одговорот другар, го знам тоа, јасно ми е. Чисто онака прашав од љубопитност, не сум алкохоличар, далеку од тоа И сакам мислења, доза на полнење или не? Колку што прочитав, резултатите на крај се исти, само разликата е во тоа што со доза на полнење, истите се добиваа побрзо, т.е. за само две недели.
macbeth

Last Edit: 2013/04/17 22:43 By .
The administrator has disabled public write access.
 
#32633
Re:Креатин 5 Years ago Karma: 2
Vo vrska so dozite i faza na polnenje istoto go znam i jas, znachi otprilika efektot na kreatinot se osekja posle 2-ta nedela. A inaku jas lichno vaka pravam... 5 dena po 10 grama dnevno, podeleno na dvapati po 5 grama, nasabajle i pola saat pred trening. Posle 25 dena samo po 5 grama dnevno, pola saat pred trening. Pa sleduva 3 nedeli pauza, pa pak mesec dena 5 grama dnevno, prosledeno so pauza od mesec ipol. I se povtoruva istiot ciklus.
Skeptic
Senior Boarder
Posts: 40
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 123
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда