Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Рич Гаспари-хачин на исхрана
#3579
Рич Гаспари-хачин на исхрана 8 Years, 6 Months ago Karma: 150
Некогаш број два билдер на планетата и на Мистер Олимпија, Рич Гапари кој и ден денес е сеуште турбо активен во светот на Про бодибилдингот, преку својата линија на суплементи, но и во вежбалните.
www.flexonline.com/videos?bctid=36539207001&bclid=1459293934

Ова е неговиот начин на исхрана, 5 недели пред натпревар

станување, 10 таблети амино киселини
појадок, 9 белки, 1 жолчка, 1,1/2 порција овес со 100 гр боровница засладено со засладувач, кафе, витамини, минерали и топачи.
после тренинг, 10 табл.амино киселини и едно јаболко
ручек, 200 гр бело месо, 1 печен компир, барен зеленчук, топачи, витамин Ц 1 гр, витамини и минерали
ужина, 10 табл. амино и едно парче овошје
после вечерниот тренинг, 10 табл. амино
вечера, риба на жар, еден печен компир, варен зеленчук, топачи 1 гр, вит. Ц
пред спиење, 8 белки, спанаќ, печурки, кромид, домат и 10 табл. амино
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2009/09/02 18:00 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#3584
Re:Рич Гаспари-хачин на исхрана 8 Years, 6 Months ago  
Mnogu cesto lugeto me prasuvaat "kakov doktor si,mnogu e toa vit.c ,ke se predoziras",pa aj tuka ke pisam.znaci,kratko i jasno: od vit.c nema opasnost od hipervitaminoza,zasto visokot se otstranuva preku urina.nema ni potreba poveke od 1000 mg.opasna e obratnata varijanta.ova ne vazi za drugite vitamini!!!!!!!!
100jmenov

The administrator has disabled public write access.
 
#3585
Re:Рич Гаспари-хачин на исхрана 8 Years, 6 Months ago Karma: 5
Gjoroski напиша:
Некогаш број два билдер на планетата и на Мистер Олимпија, Рич Гапари кој и ден денес е сеуште турбо активен во светот на Про бодибилдингот, преку својата линија на суплементи, но и во вежбалните.
www.flexonline.com/videos?bctid=36539207001&bclid=1459293934

Ова е неговиот начин на исхрана, 5 недели пред натпревар

станување, 10 таблети амино киселини
појадок, 9 белки, 1 жолчка, 1,1/2 порција овес со 100 гр боровница засладено со засладувач, кафе, витамини, минерали и топачи.
после тренинг, 10 табл.амино киселини и едно јаболко
ручек, 200 гр бело месо, 1 печен компир, барен зеленчук, топачи, витамин Ц 1 гр, витамини и минерали
ужина, 10 табл. амино и едно парче овошје
после вечерниот тренинг, 10 табл. амино
вечера, риба на жар, еден печен компир, варен зеленчук, топачи 1 гр, вит. Ц
пред спиење, 8 белки, спанаќ, печурки, кромид, домат и 10 табл. амино


од толку многу амино сите вени му излезеле, ке му пукне некоја и после за каде е ?


шала настрана типчето ме потцети на Branch Warren (не од генетиката на телото туку од вените ).
Вака ми изгледа топ ! има екстра густина , топ раце и тн...
Baze
Platinum Boarder
Posts: 992
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male mr.baze18 baze_bilderceto@hotmail.com Location: Штип Birthday: 12/08
The administrator has disabled public write access.
Германските суплементи Best-body nutrition одсега достапни за нарачка и во Штип !!!
Телефони: 078-313-917 ; 071-314-917
Поздрав
Баже Јорданов
www.best-body-nutrition.com
/BBN_banner_quality.jpg[/img]
 
#3590
Re:Рич Гаспари-хачин на исхрана 8 Years, 6 Months ago Karma: 150
Мислиш Бранч личи и потсетува на Рич.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#3592
Re:Рич Гаспари-хачин на исхрана 8 Years, 6 Months ago Karma: 5
Gjoroski напиша:
Мислиш Бранч личи и потсетува на Рич.

кога го здогледав на сликата веднаш си реков : овој има вени како Бранч
.во тој смисол ме потсети
Baze
Platinum Boarder
Posts: 992
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male mr.baze18 baze_bilderceto@hotmail.com Location: Штип Birthday: 12/08
The administrator has disabled public write access.
Германските суплементи Best-body nutrition одсега достапни за нарачка и во Штип !!!
Телефони: 078-313-917 ; 071-314-917
Поздрав
Баже Јорданов
www.best-body-nutrition.com
/BBN_banner_quality.jpg[/img]
 
#22487
Re:Рич Гаспари-хачин на исхрана 7 Years ago Karma: 4
IgoooR
Expert Boarder
Posts: 119
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#22491
Re:Рич Гаспари-хачин на исхрана 7 Years ago Karma: 150
Гарант не ги плаќал од џеб
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда