Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Прашање за дефиниција
#32480
Прашање за дефиниција 5 Years ago Karma: 0
Здраво имам 17 години, висок сум 186цм, тежок 86кг. Е прашањето ми е како да смалам килограми зашто имам одвишок сало околу стомакот и да ги издефинирам мускулите. Препорачајте ми исхрана, и како би ми изгледала една недела во теретана за која можам да издвојам 4 дена за жал. Благодарам однапред.
miki-123
Fresh Boarder
Posts: 3
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#32510
Re:Прашање за дефиниција 5 Years ago Karma: 150
miki-123 wrote:
Здраво имам 17 години, висок сум 186цм, тежок 86кг. Е прашањето ми е како да смалам килограми зашто имам одвишок сало околу стомакот и да ги издефинирам мускулите. Препорачајте ми исхрана, и како би ми изгледала една недела во теретана за која можам да издвојам 4 дена за жал. Благодарам однапред.

А да напишеш моментален начин на исхрана и тренинг, па да корегираме и полека да дојдеш до целта.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#32569
Re:Прашање за дефиниција 5 Years ago Karma: 0
2ра недела ми е во теретана
пон гради бицепс
среда грб трицепс
петок нозе рамо
исхрана
доручек обично 2 варени јајца и житарици или ладен сендвич
ручек разновидно секој ден месо со ориз, компири со кокошка и салата обавезно
вечера што се најде знам да јадам и ајвар и сирење, маргарин, паштета
и сеа меѓу ова по нешто чоколадно, смоки и сл.
miki-123
Fresh Boarder
Posts: 3
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#32570
Re:Прашање за дефиниција 5 Years ago Karma: 2
miki-123 wrote:
2ра недела ми е во теретана
пон гради бицепс
среда грб трицепс
петок нозе рамо
исхрана
доручек обично 2 варени јајца и житарици или ладен сендвич
ручек разновидно секој ден месо со ориз, компири со кокошка и салата обавезно
вечера што се најде знам да јадам и ајвар и сирење, маргарин, паштета
и сеа меѓу ова по нешто чоколадно, смоки и сл.


Ete od kaj ti e saloto okolu stomakot ajvar, margarin, pasteta, smoki, cokolado....
Moj sovet zgolemi na jajca neka bidat 5, stek okolu 3-4 pati dnevno po okolu 150gr, oriz integralen jadi, salata kolku sakas a ostanatot so go pisav pogore ne samo mozes cokolado retko mozes po malce.
Kaj treningov dodaj kardio, za pocetok 3 pati nedelno po 30 minuti.
Terminator
Expert Boarder
Posts: 146
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#32598
Re:Прашање за дефиниција 5 Years ago Karma: 0
Fala ti ako imam nesto ke prasam
miki-123
Fresh Boarder
Posts: 3
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда