Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Leto
#29580
Leto 5 Years, 10 Months ago Karma: -12
Zdravo ve molam kako poiskusni da mi kazite ishrana za defenicija tezina 73 kg visok 175 pozz
tajfun1
Junior Boarder
Posts: 30
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#29585
Re:Leto 5 Years, 10 Months ago Karma: 150
tajfun1 wrote:
[quote]Zdravo ve molam kako poiskusni da mi kazite ishrana za defenicija tezina 73 kg visok 175 pozz [/quote

200 гр. белковини,
200 гр, јаглени хидтрати,
30 гр здрави масти
3 литри вода во денот
сето поделено на 5 оброка
од додатоци BCAA, Глутамин и по месец дена евентуално топач.

Овака изгледа грубо и од нога. За подетално и попрецизно, мора да се знае која е основата која ја имаш, кој бил начинот на исхрана предходно кој треба да се измени и која измена треба да донесе промена, начин на тренинг и сл.
Но, со ова можеш да започнеш и за две недели да ги воочиш промените, позитивни или негативни, па да корегираш врз основа на нив.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#29592
Re:Leto 5 Years, 10 Months ago Karma: -12
fala mnogu majstore za dve nedeli ke pisam dali e se vo red zdravi i zivi i sliki ke stavam pozz
tajfun1
Junior Boarder
Posts: 30
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#29596
Re:Leto 5 Years, 10 Months ago Karma: 1
тука ке искористам да го поставам моето прашање вака еве веќе недела дена сум на дефка..ме интересира дали нешто би ми променило ако додам плус еден оброк мислам само на домати (не мерам,отприлика 2-3 средни) во вечерните часови кон 20-21 часот чисто само тоа да го јадам а пред легнување си пијам протеин..
MiNER
Gold Boarder
Posts: 312
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 11/10
The administrator has disabled public write access.
 
#29600
Re:Leto 5 Years, 10 Months ago Karma: 0
slobodno mozes... jas koga sum na dieta so sekoj obrok jadam bar po edna krastavica i 2domati i se razbira mnogu kromid-ako ne se bacvam vecerta...
aleksandar_irb
Junior Boarder
Posts: 22
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#29601
Re:Leto 5 Years, 10 Months ago Karma: 1
aleksandar_irb wrote:
slobodno mozes... jas koga sum na dieta so sekoj obrok jadam bar po edna krastavica i 2domati i se razbira mnogu kromid-ako ne se bacvam vecerta...
хохо без кромидче да не праиме муабет стандардно освен во некои прилики од кои наброи )
MiNER
Gold Boarder
Posts: 312
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 11/10
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда