Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Моја исхрана!
#29482
Моја исхрана! 5 Years, 10 Months ago  
Вака би изгледала мојата исхрана би ве замолил ако можете да ми кажете дали е добра и дали со неа би постигнал нешто за на лето!

Во теретана одам веќе 8месеци но сега наредните 3месеци би сакал да ја средам доста исхраната.
17години 1.82 72кг (но не е чиста маса 72кг)

08:00 Житарици (со суво овошје) измешани со млеко или јогур (0,9масти)
09:00 3белки + пола банана со малку млеко
09:30 кафе + креатин монохидрат
10:00 тренинг
11:30 л-глутамин,креатин монохидрат
12:30 3белки + пола банана
15:30 (туна,стек,телешко)+ салата по избор ,1/2 парче интегрален леб
17:00 овошје
18:00 варен компир/шпагети и нешто слично
чаша млеко пред спиење со л-глутамин

Толку се финанските можности па прашање дали со овој начин на исхрана пи постигнал некој добри резултати дали нешто да сменам да исфрлам да додадам неможам.
Чекам на ваш одговор
Поздрав
Bodyw

The administrator has disabled public write access.
 
#29483
Re: Моја исхрана! 5 Years, 10 Months ago Karma: 10
Monohidrat pred trening nema potreba, samo posle.

Zitaricite so suvo ovosje ja bi gi zamenil so oves i mesto mlekoto bi gi dodal 3te jajca (a banana bi ja ostavil za pwm) i posle toj obrok bi mi bil treningot.

Posle trening so kreatinot i glutaminot dodaj nekoj izvor na protein (3te belki od 12:30 iako ne se dovolni)i bananata

Obrokor od 15:30 e dobar.

Pred spienje dodaj barem uste eden obrok so meso/riba i salata

Glutamin pred spienje e ok samo namesto melko podobro zemi si izvarka
1van
Moderator
Posts: 298
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 06/07
The administrator has disabled public write access.
 
#29484
Re: Моја исхрана! 5 Years, 10 Months ago  
Како прво фала многу за одговорот!

Со твојот совет за промена на начинот на исхраната би го послушал!


1van Pred spienje dodaj barem uste eden obrok so meso/riba i salata
(али ова не можам да си го дозволам пред се поради финаниски)

И понатаки останувам да го пратам овој форум!
Желбата е голема и добро би ми дошле секој совети од поискусни!
Доколку има некој да прокоментира нека го направи тоа!
Поздрав
Bodyw

The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда