Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 123
TOPIC: Дефиниција за Лето
#28915
Дефиниција за Лето 5 Years, 12 Months ago Karma: -1
Како што и самиот наслов кажува целта е дефениција за лето!
17години 1.82 74кг!(целта е до август на дефениција а после август здравје боже до другото лето на маса)
Првен би сакал да го исчистам цело тело па да одам на маса!
Средена е исхраната (со дефениција би ги зголемил внесот на протеините а би ги исфрлил простите јагленохидрати) тренинзите ми се 5пати неделно сабота недела одмор + (Кога ке почнам со дефениција) кардио 4/5пати (35-55)мин!

Имам искуство во теретана веќе 9/10месеци.
Но ме мачи нешто сало што имам околу стомакот и на други делови од телото.Кога ке поќнам со дефениција размислувам да земам некој додаток во исхраната.

Дали тоа да биде Креатин Монохидрат размислував за него бидејќи ги топи мастите и доведува до сврзување на вода со мускулот (ако добро сватив)одлично и цената не е нешто скапа колку што хледам на Херкулес.ком.мк

Барам од вас совет поискусни да ми кажат кои додаток во исхраната може да ми помогне при острарување на оваа цел.ЗНАЕТЕ ЛЕТО ЖЕНСКИ ПЛАЖА!
*КАКО ШТО КАЖАВ ДЕФЕНИЦИЈА ДО ЛЕТО ЗДРАВЈЕ БОЖЕ ОД СЕПТЕМВРИ НА МАСА СО НЕКОЈ ГЕЈНЕР!
Поздрав!
man15
Fresh Boarder
Posts: 13
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Last Edit: 2012/04/27 12:26 By mafmaf.
The administrator has disabled public write access.
 
#28916
Re:Дефенција за Лето 5 Years, 12 Months ago Karma: 24
Kade procita deka kreatin topi masti?
Kolku pari mozis da oddvois za suplementi?
mafmaf
Moderator
Posts: 583
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
#28917
Re:Дефенција за Лето 5 Years, 12 Months ago Karma: -1
Направени се повеќе истражувања за да се открие како и зошто креатинот така добро делува. Истражувањата покажаа дека креатинот ја зголемува енергијата, издржливоста и опоравокот на мускулите. Уште еден изненадувачко позитивен резултат е откриен а тоа е дека креатинот го забрзува губитокот на телесни масти и изградува чиста мускулна маса.

До 1000денари за додаток на исхраната.
Помагај па да почнам со дефенција за лето иако сметам дека требало многу по рано али тоа е
man15
Fresh Boarder
Posts: 13
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#28918
Re:Дефенција за Лето 5 Years, 12 Months ago Karma: 10
sredi si ja ishranata samo i kardio kako so napisa, dodatok ne ti treba, a i ne veruvam deka so 1000 denari moze da ti zavrsat rabota pozdrav
1van
Moderator
Posts: 298
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 06/07
The administrator has disabled public write access.
 
#28919
Re:Дефенција за Лето 5 Years, 12 Months ago Karma: 24
Kreationt direktno(indirektno minimalno) nema da pomogni za topenje na mastite. Ne znam od koe ispituvanje e toa sto go napisa.. sigurno od nekoj nas internet medium, kade sto site se eksperti vo site sferi od zivotot.

Za 1000 denari edinstveno sto moze da kupis e nekakov L-karnitin sto do nekoj stepen moze da pomogni so topenjeto ako go koristis pravilno i vo sinergija so cel proces na topenje. Drugi dodatoci sto se evtini i bi pomagale vo topenjeto se : Zelen caj, grejpfrut, kafe(kofein), piper(kako zacin vo hranata), kvalitetni masti vo pravo vreme.
mafmaf
Moderator
Posts: 583
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
#28920
Re:Дефенција за Лето 5 Years, 12 Months ago Karma: -1
Сепак мислам дека креатинот е доста по корисен од Л-Глутаминот
како што пише на крајот од текстот

Заради тоа креатинот преставува незаменлив додаток за секој спортист и за секој кој е физички активен.дека креатинот монохидтрат делува без условно во опоравувањето и зголмеувањето на енергијата потребна да се направат силни и интензивни тренинзи.
Креатин+Кардио+Средена исхана мислам дека ќе биде нешто добро за лето!

Ваше мислење ?
man15
Fresh Boarder
Posts: 13
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#28921
Re:Дефенција за Лето 5 Years, 12 Months ago Karma: 24
Stom taka mislis, taka prodolzi.
Moeto mislenje ti go kazav.

P.S Glutaminot e nesporedlivo pokorisen od kreatinot vo faza za definicija.
mafmaf
Moderator
Posts: 583
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
Last Edit: 2012/04/25 11:59 By mafmaf.
The administrator has disabled public write access.
 
#28924
Re:Дефенција за Лето 5 Years, 12 Months ago Karma: 2
Se soglasuvam, glutamin vo kombinacija so BCAA, sredena ishrana i kardio bi dale podobri rezultati. Makar sto 1000 denari ti se malce za suplementacija.
foxy
Junior Boarder
Posts: 27
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female
The administrator has disabled public write access.
Sweat like a pig look like a fox
 
#28927
Re:Дефенција за Лето 5 Years, 12 Months ago Karma: 24
Ni kreatin ni glutamin ni BCAA nema da pomognat vo topenje.
Kombinacija od glutamin i BCAA ke pomognat vo zadrzuvanje na muskulnata masa za vreme na treningot (ili oporavuvanje, ili resinteza na glikogen posle trening) i vo momenti koga sme na mnogu nisko jaglenohidratna dieta, se razbira so pravilno doziranje.
mafmaf
Moderator
Posts: 583
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
#28929
Re:Дефенција за Лето 5 Years, 12 Months ago Karma: 2
Da de toa mi bese muabetot...
foxy
Junior Boarder
Posts: 27
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female
The administrator has disabled public write access.
Sweat like a pig look like a fox
 
Go to topPage: 123
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда