Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1234
TOPIC: Branch мени
#2794
Re:Branch мени 8 Years, 8 Months ago Karma: 5
еден посебен специјалитет од 100јменов
3 протеински дози овес
2 протеински дози CORNFLAKES sugarfree
1/2 протеинска доза пченични трици
300 мл вода
52 натрена ! бројката не смее да се промаше во никој случај !(ова важи за мене и посебно за 100јменов)
моја проценка содржи околу 60-70 гр комплекни јаглехидрати и многу диетални влакна !
ова го јадевме заедно како десерт после 200 гр стек
многу често јадев ваков оброк со замена на напишаните погоре
(вкусот е неодолив ! ) ако на некој му е многу благо слободно може да ја преполови дозата на натрен .
Baze
Platinum Boarder
Posts: 992
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male mr.baze18 baze_bilderceto@hotmail.com Location: Штип Birthday: 12/08
The administrator has disabled public write access.
Германските суплементи Best-body nutrition одсега достапни за нарачка и во Штип !!!
Телефони: 078-313-917 ; 071-314-917
Поздрав
Баже Јорданов
www.best-body-nutrition.com
/BBN_banner_quality.jpg[/img]
 
#2835
Re:Branch мени 8 Years, 8 Months ago Karma: 15
05.30 stanuvanje so teski maki i pienje nes kafe i 1000 mg vit. C

kardio

07.00 100 g ovesni potopeni vo kakao so natren, 4 celi jajca, edna doza solid protein
10.15 50 g oriz, 250 g stek
12.15 trening
14.00 70-80 g suvo grozje, 2 dozi solid protein
15.00 50 g oriz, 250 g stek
18.00 50 g oriz, 250 g pileski giger
21.00 50 g oriz, 250 g stek
00.30 salata obicno sopska bez sirenje, 250 g stek i edna mala kriska leb a i nemora

nekoga orizot go menuvam so spageti ili kompir za da ne mi zdosadi

ova e mojata momentalna ishrana i normalno tuka se zastapeni vitamini i minerali, a osobeno vit. C
Antonio_Andonoski
ВИП
Posts: 614
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#2836
Re:Branch мени 8 Years, 8 Months ago Karma: 13
jas vaka jadev za definicija od maj mesec godinava,i go terav toj rezim do pred nekoe vreme i odlicno mi idese ,ne osekav poteskotii i krizi za blago ili fast food.

1. 150 gr oves so litro mleko ili whey ako imam., 1000mg C vitamin + calcium 500mg
2. 200 gr pilesko
3. 200 gr pilesko
4. pola kilo kompir ili 200 gr oriz ,menuvam da ne mi zdosadi
trening
5. 50 gr whey so dextroza
6. 2 konzervi tuna ( ili 200 gr pilesko),2-3 krastavici i domati
dneven vnes na voda okolu 10 litri,
bez kardio
Paki
Animal
ВИП
Posts: 331
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male mr.o4cs@hotmail.com Location: Skopje
The administrator has disabled public write access.
Hardcore
 
#2837
Re:Branch мени 8 Years, 8 Months ago Karma: 150
Алал да ви е момци на несебичноста, поделувајки го вашиот начин на исхрана. Сигурен сум дека со ова многу ќе им помогнете на оние кои имаат желба да започнат со некоја диета или подготовка за натпревар, а немаат идеа да состават свое дневно мени.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#2857
Re:Branch мени 8 Years, 8 Months ago Karma: 20
МАЛА ПОМОШ ЗА ДЕЦАВА
MaStaPe
Moderator
Posts: 6629
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Скопје Birthday: 11/04
The administrator has disabled public write access.
 
#2877
Re:Branch мени 8 Years, 8 Months ago Karma: 5
100јменче чекаме на тебе !не биди себичен
Baze
Platinum Boarder
Posts: 992
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male mr.baze18 baze_bilderceto@hotmail.com Location: Штип Birthday: 12/08
The administrator has disabled public write access.
Германските суплементи Best-body nutrition одсега достапни за нарачка и во Штип !!!
Телефони: 078-313-917 ; 071-314-917
Поздрав
Баже Јорданов
www.best-body-nutrition.com
/BBN_banner_quality.jpg[/img]
 
#2896
Re:Branch мени 8 Years, 8 Months ago Karma: 0
Stanuvam vo 5:30 go zemam srcusot i odime da pravime kardio:lol:

kardio

07:30 banana i si legnuvam
10:00 pred rabota 4 celi jajca
12:15 trening
14:30 250 g stek ili solid protein
17:00 cokoladni kikiritki i kafe
19:00 150 g stek
21:30 sto ima spremeno mama i sladoled ili cokoladce
23;00 jabolce ili praska

eve ova e momentalniot moj nacin na ishrana
andonoska ane andrijana
Expert Boarder
Posts: 126
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female trimceska. andrijana trimceskaa@yahoo.com ane_antonio@hotmail.co.uk Location: GOSTIVAR Birthday: 10/04
The administrator has disabled public write access.
 
#2898
Re:Branch мени 8 Years, 8 Months ago Karma: 150
Се гледаат ли сеште стомачните? Покрај ваков режим, сакам да знам.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#2900
Re:Branch мени 8 Years, 8 Months ago Karma: 0
Da se poznavaat samo so nema veni;) pozz
andonoska ane andrijana
Expert Boarder
Posts: 126
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female trimceska. andrijana trimceskaa@yahoo.com ane_antonio@hotmail.co.uk Location: GOSTIVAR Birthday: 10/04
The administrator has disabled public write access.
 
#2907
Re:Branch мени 8 Years, 8 Months ago Karma: 150
trimceska andrijana напиша:
Da se poznavaat samo so nema veni;) pozz

Е, ова е убава новост.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1234
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда