Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Kardio i pwm
#23690
Kardio i pwm 6 Years, 10 Months ago Karma: 0
Zavrsen sum so tezinskiot trening za denot i sakam da zapocnam kardio. Me interesira dali pwm-ot(protein+dextroza) da go konsumiram pred ili posle zavrsuvanjeto na kardio treningot?

Isto taka koga pravam kardio rano nautro dali e podobro da se pravi kardio na gladen stomak ili prvo da se konsumira protein ili protein so oves?
wodahs
Fresh Boarder
Posts: 2
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#23691
Re:Kardio i pwm 6 Years, 10 Months ago Karma: 150
wodahs wrote:
Zavrsen sum so tezinskiot trening za denot i sakam da zapocnam kardio. Me interesira dali pwm-ot(protein+dextroza) da go konsumiram pred ili posle zavrsuvanjeto na kardio treningot?

Isto taka koga pravam kardio rano nautro dali e podobro da se pravi kardio na gladen stomak ili prvo da se konsumira protein ili protein so oves?


pwm-ot се консумира после кардиото.

Наутро кардиото се прави на празен стомак. Нормално, вода можеш да пиеш.

Поздрав.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#29202
Re:Kardio i pwm 5 Years, 11 Months ago Karma: 1
конкретно ме интересира дали можи кардиото вака да го изведувам преку еден ден и тоа наутро 30-40мин одење на лента исто и навечер или е многу ??
MiNER
Gold Boarder
Posts: 312
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 11/10
The administrator has disabled public write access.
 
#29204
Re:Kardio i pwm 5 Years, 11 Months ago Karma: 150
MiNER wrote:
конкретно ме интересира дали можи кардиото вака да го изведувам преку еден ден и тоа наутро 30-40мин одење на лента исто и навечер или е многу ??

Дозирањето на кардиото, како и скоро се, е индивидуален избор кој има основи кои мора да се почитуваат.
Јас лично, не го препорачувам подолгно од 50 минути во сесија, еднаш во денот. Колку често во неделата зависи од состојбата во која се наоѓа спортистот и целта која сака да се постигне.
За тебе конкретно, мораш да знаеш што сакаш да постигнеш, кој е рокот, во која фаза се наоѓаш, како ќе реагира твојот организам и сл.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#29208
Re:Kardio i pwm 5 Years, 11 Months ago Karma: 1
ахааа..
MiNER
Gold Boarder
Posts: 312
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 11/10
The administrator has disabled public write access.
 
#29211
Re:Kardio i pwm 5 Years, 11 Months ago Karma: 5
MiNER wrote:
ахааа..

А наутро 30 мин и навечер 30 мин ?
undertaker_vojce
Gold Boarder
Posts: 303
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Велес Birthday: 12/27
The administrator has disabled public write access.
vojce_kane@hotmail.com
vistinskata e-mail adresa
 
#29219
Re:Kardio i pwm 5 Years, 11 Months ago Karma: 15
undertaker_vojce wrote:
MiNER wrote:
ахааа..

А наутро 30 мин и навечер 30 мин ?A samo nautro 30-50 min
Antonio_Andonoski
ВИП
Posts: 614
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#29225
Re:Kardio i pwm 5 Years, 11 Months ago Karma: 5
Antonio_Andonoski wrote:
undertaker_vojce wrote:
MiNER wrote:
ахааа..

А наутро 30 мин и навечер 30 мин ?A samo nautro 30-50 min

Добро
undertaker_vojce
Gold Boarder
Posts: 303
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Велес Birthday: 12/27
The administrator has disabled public write access.
vojce_kane@hotmail.com
vistinskata e-mail adresa
 
#29226
Re:Kardio i pwm 5 Years, 11 Months ago Karma: 1
ајде ќе видиме како ќе испадни ако се има сила две по 30 ќе праам... ама бидејќи еве два дена бев така некако сум подуморен ќе видиме..
MiNER
Gold Boarder
Posts: 312
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 11/10
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда