Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Помош ако можи ?
#18598
Помош ако можи ? 7 Years, 7 Months ago Karma: 1
Ај да отворам нова тема ке искористам тука е сега вака,рано е до пролет негде ама баш сакам да знам кога ке почнам да се чистам да бидам спремен да знам се,ми треба некоја поосодветна исхрана за време на чистењето и ми треба да ми кажит некој што знај што треба да се применува за време на чистењето од страна на суплементација,иначе сум 110кг (најмалце сигурно сум и повеќе само што не се имам мерено одамно) значи уште зимава ја терам на маса после тоа се чистам некаде пролета ке почнам. нешто како да се воведам тогаш да знам предвреме а не тогаш да се шетам по форумиве да се чудам.фала ви одапред поздрав
MiNER
Gold Boarder
Posts: 312
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 11/10
The administrator has disabled public write access.
 
#18599
Re: Помош ако можи ? 7 Years, 7 Months ago Karma: 150
За да добиеш конкретен одговор, наменет за тебе, ќе мора да се види почетната состојба во која се наоѓаш, начинот накој си се хранел во периодот за маса и датумот кога би сакал да бидеш таков, каков што посакуваш.
Инаку паушалот е класика, намалување на вкупниот внес на калориите во текот на денот (најчето кратење на ЈХ и Масти), модификација на тежинскиот тренинг, додавање на аеробен тренинг.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#18600
Re: Помош ако можи ? 7 Years, 7 Months ago Karma: 1
А за исхраната вака ми се состои во еден ден.
јадам денот 1-2 чинии житарици
минимум пијам 2л мелко
еден стек 200-250гр (знам дека ова е малце али тоа е то)
(кога имам ориз за јадење пред тренингот не е испод 200гр)
(кога имам компири исто пред тренингот не се испод 0.5кг)
200гр бисквити
1-2 туни по 175гр.
еден шејк (0.8мл до 1л млеко 3-5 јајца овошје (банана или јагоди) и кога имам мед 2-3 супени лажици)
Можда имам нешто испуштено незнам точно али во денот имам некаде 5оброци некогаш и 5.и исто така гледам да еден оброк ми има најмалце 30гр протеини а за ЈХ не сметам али сигурно внесувам и отповеке од што треба .
и протеин земам измеѓу оброците 4 дози по 35гр.
А за каков перидод каков сакам да бидам треба значи многу затоа јас мислев да почнам со чистењето од некаде месец Април-Мај па се до Август.
А за ова воопшто не те сватив "ќе мора да се види почетната состојба во која се наоѓаш" треба нешто слики да поставам или што ...? а за друго разбрав.поздрав
MiNER
Gold Boarder
Posts: 312
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 11/10
The administrator has disabled public write access.
 
#18603
Re: Помош ако можи ? 7 Years, 7 Months ago Karma: 150
Минер, со ваков начин на исхрана, не е ни чудно што си 100 на вага.
Бодибилдингот како спорт и воопшто како рекреација, се оценува визуелно. Зато ти реков, за да се знае темпото на корекции во системот, ќе мора да се гледа и моменталниот резултат. А за почеток, тоа е стартната состојба во која се наоѓаш.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#30108
Re:Помош ако можи ? 5 Years, 8 Months ago Karma: 0
Здраво, имам 17години висок сум 187 , тежина околу 105кг, започнав да вежбам во теретана пред околу 1 месец, сакам совет од вас за да земам некој топач кој ке ми помогне да стигнам до околу 85кг, и некој друг производ што ке ми помогне да оформам подобро тело. поздрав и се надевам дека ке ми помогнете , фала.
sharkz
Fresh Boarder
Posts: 1
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#30109
Re:Помош ако можи ? 5 Years, 8 Months ago Karma: 24
Ima eden takov topac, se vika - Kompletna promena na dietata 24/7...
mafmaf
Moderator
Posts: 583
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда