Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

EUROPA CHAMPIONSHIP BENCH PRES RAW 2013,B.PALANKA
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 1
TOPIC: EUROPA CHAMPIONSHIP BENCH PRES RAW 2013,B.PALANKA
#32912
EUROPA CHAMPIONSHIP BENCH PRES RAW 2013,B.PALANKA 4 Years, 11 Months ago Karma: 0
MK pretstavnici
Stefan Popovski 1vo mesto kat do 90 kg seniori 192 kg
Nebojsa Sazdovski 1vo mesto kat do 67 kg seniori 130 kg
Davor Pusov 2ro mesto kat do 110 kg juniori 187 kg
Davor
Senior Boarder
Posts: 48
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Last Edit: 2013/05/13 20:35 By Davor.
The administrator has disabled public write access.
 
#32915
Re:EUROPA CHAMPIONSHIP BENCH PRES RAW 2013,B.PALANKA 4 Years, 11 Months ago Karma: 2
Davor wrote:
MK pretstavnici
Stefan Popovski 1vo mesto kat do 90 kg seniori 192 kg
Nebojsa Sazdovski 1vo mesto kat do 67 kg seniori 130 kg
Davor Pusov 2ro mesto kat do 110 kg juniori 187 kg


Браво
Terminator
Expert Boarder
Posts: 146
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#32927
Re:EUROPA CHAMPIONSHIP BENCH PRES RAW 2013,B.PALANKA 4 Years, 11 Months ago Karma: 150
И после, зашто правам и бенч во МК
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#32937
Re:EUROPA CHAMPIONSHIP BENCH PRES RAW 2013,B.PALANKA 4 Years, 11 Months ago Karma: 0
eve i video

stefan

davor
do koga vo mk ke nema vakvi natprevari?
Davor
Senior Boarder
Posts: 48
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#32938
Re:EUROPA CHAMPIONSHIP BENCH PRES RAW 2013,B.PALANKA 4 Years, 11 Months ago Karma: 24
Браво!
mafmaf
Moderator
Posts: 583
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
#32939
Re:EUROPA CHAMPIONSHIP BENCH PRES RAW 2013,B.PALANKA 4 Years, 11 Months ago Karma: 150
Давор, јас пробав да ги популаризирам, само некако тешко оди сето тоа. Иако сум оптимиста дека има шанса да се направи државно првенство во МК и тоа доста јако. За популаризација минатата година го донесов во МК и Светскиот Шампион Раде Савиќ, кој неофицијлано постави нов светски рекорд.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#32948
Re:EUROPA CHAMPIONSHIP BENCH PRES RAW 2013,B.PALANKA 4 Years, 11 Months ago Karma: 0
Da se nadevame deka vo idnina ke ima i natprevaruvanje od vakov karakter ima dosta zainteresirani za vakvo natprevaruvanje.
Davor
Senior Boarder
Posts: 48
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#32960
Re:EUROPA CHAMPIONSHIP BENCH PRES RAW 2013,B.PALANKA 4 Years, 11 Months ago Karma: 150
Davor wrote:
Da se nadevame deka vo idnina ke ima i natprevaruvanje od vakov karakter ima dosta zainteresirani za vakvo natprevaruvanje.

Најголем проблем се секогаш од финансиски аспект. Она што ојас уште сега можам да ти го ветам е дека на секое државно во бодибилдинг и фитнес, а тоа е секоја година на есен, ќе ја има и оваа дисциплина, РЕДОВНО. Од таа причина минатата година порачав и направив клупа за бенч натпреварувачите. Раде беше првиот кој ја сефтоса, проба и докажа дека на нема можат да се рушат и Светски рекорди.

Овој момент, сега и овде, можам да ти ветам дека следната година, Пролет 2014, ќе направиме спектакал во центарот на град Скопје каде ќе има ревијален натпревар во бенч и билдинг на отворено.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда