Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Светско Првенство во BenchPress 2012
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 12
TOPIC: Светско Првенство во BenchPress 2012
#30794
Re:Светско Првенство во BenchPress 2012 5 Years, 6 Months ago Karma: 2
orde_power wrote:
Haha да да фрикови се американос. Но поентата ми беше дека највеќе подигната тежина на бенч без опрема е од батето Скот Менделсон. Раде можеби го сметаат како рекордер ама во федерацијата во која што се такмичи. Тоа лесно создава забуни кога ќе спомнат светски рекордер ама сметаат само во својата федерација. Иначе чувствувам дека ќе биде многу јако на Атлетава со него како гостин бенчер, штета што нема да присуствувам.

tocno e ova kazano, zavisi koja federacija.. ne e nadjobar.
ama za balkanski uslovi da mu parira na ljuge so tri pati poke finnansi i podobri uslovi i treneri..

rade e potencijal svetski.

ako ima kliker ima sansa da odi da se natprevaruva vo strongmen, tamu ima pari , i ke pobedi amaterite, i ke dobie pro karta. mu trebat tri pobedi na tri amaterski strongman natprevaruvanja.. e sea ne e samo bench.. tamu ima ogromni objekti ko diganje kamenja itn..

treba da se pripremi dobro.. kaj nasiot balkan koj ke go nasoci ..?


posle tie se takmicat za dobri pari.... i ke napravi ime ..

so bench samo ke ostani lokalen, i powerliftingo ne nosi mnogu pari..
invinsible
Platinum Boarder
Posts: 893
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
“The size of your success is measured by the strength of your desire; the size of your dream; and how you handle disappointment along the way.” Mile' S.
 
Go to topPage: 12

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда