Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Раде Савиќ-нов Светски Шампион
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 12
TOPIC: Раде Савиќ-нов Светски Шампион
#26394
Раде Савиќ-нов Светски Шампион 6 Years, 5 Months ago Karma: 150
Нов Светски Шампион во GPC Федерација во бенч прес. Во категорија преку 140 кг успеал да подигне 260 кг и на тој начин да го подобри Светскиот резултат за цели 35 кг.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#26421
Re:Раде Савиќ-нов Светски Шампион 6 Years, 5 Months ago Karma: 5
Еве го зверот
TrajcheE
Gold Boarder
Posts: 263
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male trajchebodyfitness Location: Гевгелија Birthday: 02/07
The administrator has disabled public write access.
EAT TO WORKOUT, NOT WORKOUT TO EAT!

„Не значи ако си поголем на изглед од твоите во генерација си бодибилдер„ - mafmaf
 
#26425
Re:Раде Савиќ-нов Светски Шампион 6 Years, 5 Months ago Karma: 150
Значи Раде Савиќ за една недела и донесе на Србија две златни на Светското годинава во бенч прес. Првото злато е без опрема во категорија над 140 кг каде успешно подигна 260 кг.
А второто злато е во категорија до 140 кг со опрема, каде успе ада подигне 340 кг. Првиот два успешни обида од страна на судиите не му беа признати од причина што го помрднал задникот при подигнување. Третиот обид е признат со судиска оцена од 2-1.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#26463
Re:Раде Савиќ-нов Светски Шампион 6 Years, 5 Months ago Karma: 4ne mi e jasno kako tolku lesno gi diga 350 kg tuka.....
IgoooR
Expert Boarder
Posts: 119
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#26465
Re:Раде Савиќ-нов Светски Шампион 6 Years, 5 Months ago Karma: 4
motiv motiv motiv...bravo za zverot
DoN`GjOrGi
ONA STO NE TE UBIVA TE PRAVI POSILEN
Moderator
Posts: 608
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male don_gjorgi don_gjorgi@hotmail.com dongjorgi Location: Struga Birthday: 06/05
The administrator has disabled public write access.
MOST BANNED MAN
 
#26524
Re:Раде Савиќ-нов Светски Шампион 6 Years, 5 Months ago Karma: 1
IgoooR wrote:ne mi e jasno kako tolku lesno gi diga 350 kg tuka.....

Затоа што е со опрема. Raw има направено 260кг како резултат што е многу јако, но далеку од актуелниот светски рекорд од 324кг.
antonio88
Expert Boarder
Posts: 103
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#26526
Re:Раде Савиќ-нов Светски Шампион 6 Years, 5 Months ago Karma: 0
Што значи тоа со и без опрема за помалце упатените како мене?
Hellsing
Senior Boarder
Posts: 52
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 11/01
The administrator has disabled public write access.
 
#26557
Re:Раде Савиќ-нов Светски Шампион 6 Years, 5 Months ago Karma: 1
Hellsing wrote:
Што значи тоа со и без опрема за помалце упатените како мене?
Без опрема ти е најнормално само со каиш да одиш и да креваш, а опрема за бенч прес е bench shirt која те затега и овозможува да се креваат поголеми килажи.
antonio88
Expert Boarder
Posts: 103
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#26562
Re:Раде Савиќ-нов Светски Шампион 6 Years, 5 Months ago Karma: 150
Тоа е маичка составена од еден или повеќе слоеви,со цел да се заштитат натпреварувачите и нивните рамења и градни мускули. Меѓутоа се покажало дека со нејзина употреба, а се појавува некаде околу 1982, потисокот може да се зголеми за 25 до 35%.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#26702
Re:Раде Савиќ-нов Светски Шампион 6 Years, 4 Months ago Karma: 3
Маичка или без, типов е виљушкар.
admin
ХЕРКУЛЕС, едноставно најдобар.
Admin
Posts: 625
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Скопје
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 12

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда