Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Максимални тежини
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 123
TOPIC: Максимални тежини
#24375
Re:Максимални тежини 6 Years, 8 Months ago Karma: 5
snimiv video deneska 200kg cucanj 9 poftoruvanja ke go postavam podocna samo da mi go pratat
Stole
Gold Boarder
Posts: 178
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#24377
Re:Максимални тежини 6 Years, 8 Months ago Karma: 0
Stole wrote:
[quote]momentalni tezini a i do sega najdobri,

bench 140kg
mrtvo 180kg
cucanj 220kg[/quot
viluskar..:)svedok sum jas...najdobar u vinica i posiroko..
makedonec
Senior Boarder
Posts: 40
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#24380
Re:Максимални тежини 6 Years, 8 Months ago Karma: 150
Stole wrote:
snimiv video deneska 200kg cucanj 9 poftoruvanja ke go postavam podocna samo da mi go pratat

Ова е дух. Чекаме.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#24389
Re:Максимални тежини 6 Years, 8 Months ago Karma: 1
Stole wrote:
snimiv video deneska 200kg cucanj 9 poftoruvanja ke go postavam podocna samo da mi go pratat
Браво!!!
antonio88
Expert Boarder
Posts: 103
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#24391
Re:Максимални тежини 6 Years, 8 Months ago Karma: 1
на бенч мах= 110кг.
за мртво= 110кг (не сум одел до мах).
за чучњеви мах= 130кг.
ама ова беше последниот период на маса после тоа од март до јуни средина бев на чистење и многу опаднав едноствано сила немав со секој тренинг нареден паѓав на повторувања а со текот на времето и на тежината ,така да сега единствено се повратив само со тежината на мртво другото ми е далеку недостижно сепак се надевам дека ке вратам некој %
MiNER
Gold Boarder
Posts: 312
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 11/10
The administrator has disabled public write access.
 
#24432
Re:Максимални тежини 6 Years, 8 Months ago Karma: 0
здраво нов сум ове и како што гледам има доста корисни работи кои можат да се научат..може ли некој да ми каже колку сетови серии е најдобро да се прават за покачување на мускулна маса инаку вежбам по 2 мускулни партии на тренинг..една поголема и една помала..и ме интересира за овие бурн сетс што се кога и како треба да се прават и дали се за маса,дефиниција???ако може некој да ми каже??..фала.поззз[/quote]

Сериите за кои се интересираш, обично се користат за дефиниција. Но, не се исклучува и нивна примена и во периодот за маса, повремено со цел да се постигне повисок интензитет и различност во тренингот.
За вкупен број на серии при работа за маса, мој совет би ти бил, 15 серии за поголеми мускулни партии и по 12 за помали.
и сега земав протеини brutal muscle on www.winnerfitness.fi/product_info.php?products_id=242&language=en&osCsid=g595q0l6nrnlmo38udn0rgm030 кога како се земаат пишува дека се зема веднаш после тренинг и пред спиење по 30г.а пишува и дека се земаат спрема тежината(72кг)и дали протеинов е добар за покачување маса дали да сменам со несто друго...
makedonec
Senior Boarder
Posts: 40
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#24434
Re:Максимални тежини 6 Years, 8 Months ago Karma: 150
makedonec,
овој протеин после тренинг за зголмување на масата ќе мораш да го помешаш со соодветна количина на декстроза или паралелно со него да изедеш истотолку суво грозје. Пред спиење пиј го со млеко.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#24437
Re:Максимални тежини 6 Years, 8 Months ago Karma: 0
ok a za kolicinata koja treba da se zema proteinot?i kolicinata na dekstrozata i kako se pie nemam upotrebuvano dosega ili suvoto grozje i dali moze da se izmesa so proteinot?
makedonec
Senior Boarder
Posts: 40
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#24438
Re:Максимални тежини 6 Years, 8 Months ago Karma: 150
makedonec wrote:
ok a za kolicinata koja treba da se zema proteinot?i kolicinata na dekstrozata i kako se pie nemam upotrebuvano dosega ili suvoto grozje i dali moze da se izmesa so proteinot?

Во период на работа за зголемување на мусклната маса, протеинскиот напиток после вежбање треба да содржи сооднос на протеини и јаглени хидтрати 1:2.
А пред спиење само измешајго во соодветна количина на млеко.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#24975
Re:Максимални тежини 6 Years, 7 Months ago Karma: 4
Bench - 180 kg
Mrtvo- ne sum ja rabotel nikogas
Cucanj 160 kg
DoN`GjOrGi
ONA STO NE TE UBIVA TE PRAVI POSILEN
Moderator
Posts: 608
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male don_gjorgi don_gjorgi@hotmail.com dongjorgi Location: Struga Birthday: 06/05
The administrator has disabled public write access.
MOST BANNED MAN
 
Go to topPage: 123

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда