Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Максимални тежини
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 123
TOPIC: Максимални тежини
#24348
Максимални тежини 6 Years, 9 Months ago Karma: 150
Кои се вашите максимални тежини кои сте ги постигнале во трите основни вежби на дициплина на сила.
-бенч
-мртво
-клекнување со тег на рамења

Никогаш не сум одел до максимум, но во животот сум успеал да подигнам
= бенч 150 кг
= мртво 160 кг
= клекнување 160 кг
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#24350
Re:Максимални тежини 6 Years, 9 Months ago Karma: 0
здраво нов сум ове и како што гледам има доста корисни работи кои можат да се научат..може ли некој да ми каже колку сетови серии е најдобро да се прават за покачување на мускулна маса инаку вежбам по 2 мускулни партии на тренинг..една поголема и една помала..и ме интересира за овие бурн сетс што се кога и како треба да се прават и дали се за маса,дефиниција???ако може некој да ми каже??..фала.поззз
makedonec
Senior Boarder
Posts: 40
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#24351
Re:Максимални тежини 6 Years, 9 Months ago Karma: 150
makedonec wrote:
здраво нов сум ове и како што гледам има доста корисни работи кои можат да се научат..може ли некој да ми каже колку сетови серии е најдобро да се прават за покачување на мускулна маса инаку вежбам по 2 мускулни партии на тренинг..една поголема и една помала..и ме интересира за овие бурн сетс што се кога и како треба да се прават и дали се за маса,дефиниција???ако може некој да ми каже??..фала.поззз

Сериите за кои се интересираш, обично се користат за дефиниција. Но, не се исклучува и нивна примена и во периодот за маса, повремено со цел да се постигне повисок интензитет и различност во тренингот.
За вкупен број на серии при работа за маса, мој совет би ти бил, 15 серии за поголеми мускулни партии и по 12 за помали.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#24353
Re:Максимални тежини 6 Years, 9 Months ago Karma: 5
momentalni tezini a i do sega najdobri,

bench 140kg
mrtvo 180kg
cucanj 220kg
Stole
Gold Boarder
Posts: 178
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#24357
Re:Максимални тежини 6 Years, 9 Months ago Karma: 150
Столе, ѕвер.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#24358
Re:Максимални тежини 6 Years, 9 Months ago Karma: 3
Bench 150

Mrtvo 180

Cuchanj 200
vlav
Gold Boarder
Posts: 216
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Resen
The administrator has disabled public write access.
 
#24359
Re:Максимални тежини 6 Years, 9 Months ago Karma: 15
Bench 170 kg 6 povtoruvanja

Mrtvo 170 kg 7 povtoruvanja

Cunc 200 kg 10 povtoruvanja na vremeto, a sega skromni 150 kg
Antonio_Andonoski
ВИП
Posts: 614
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#24362
Re:Максимални тежини 6 Years, 9 Months ago Karma: 150
Ова билдери беа или виљушкари
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#24367
Re:Максимални тежини 6 Years, 8 Months ago Karma: 1
Бенч - 85 кила - 10 повторувања
Мртво - 110 кила - 6 повторувања
Чучњеви - 100 кила - 10 повторувања

17 години, 6 месеци теретана

Тазе сум уште, има време до тенковските тежини
Georg
Conceive Believe Achieve
Gold Boarder
Posts: 176
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Skopje
The administrator has disabled public write access.
 
#24369
Re:Максимални тежини 6 Years, 8 Months ago Karma: 150
Фала богу еден што вежба, а не пренесува тежина низ теретана
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 123

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда