Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Стрии,колку само ги мразиме!!!
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 123
TOPIC: Стрии,колку само ги мразиме!!!
#6287
Re:Стрии,колку само ги мразиме!!! 8 Years, 5 Months ago Karma: 5
Zenite vo tekot na bremenosta koristat razno razni kremi protiv strii....za zal mnogu od niv gresat so toa sto im izgleda kvalitetno zasto e poskapo i go koristat koga ke pocnat da se javuvaat striite.
Najproveren nacin i najefektiven rezultat dava Pavlicevata mast osobeno ako se koristi uste od samiot pocetok na rastot na stomakot t.e. na plodot.


Mislam deka moze od toa da se zeme primer....
Slicno mu doagja so rastenjeto na muskulite...
Posle trening pavliceva....i mislam deka ne bi imalo problem ...
L ninja
A?
Moderator
Posts: 1056
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female Location: Skopje Birthday: 08/03
The administrator has disabled public write access.
Hot as Ice!!!
 
#6288
Re:Стрии,колку само ги мразиме!!! 8 Years, 5 Months ago Karma: 9
Кај жените е посложено изгледа,читав на странски форуми дека многу подлегнуваат на естетска хирургија,само тоа е спас.
Инаку се што е за деца,нели павличевата највише е наменета за деца,е добро.Некаде прочитав дека од чонсон бебешко улје имало мн.резултат во превентива.
Сега за сега само обично млеко користам чисто за хидратација,фелче азура,ништо посебно.А од муабети дознавам дека многуууу имаат проблем со стрии.
Ќе си земам павличева,мислам дека ја има на повеќе варијанти,некоја витамниска ќе побарам.Фала.
Sebastijan
Administrator
Posts: 2014
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
#6289
Re:Стрии,колку само ги мразиме!!! 8 Years, 5 Months ago Karma: 5
Majka mi rabotese vo ginekologija odreden period taka da od tamu znam. Gledam deka mnogumina imaat problemi so strii...za srekja,.do sega ne sum primetila nesto uzasno mnogu na mene moze da se rece deka skoro i nevidlivi se ...pak ke recam, za srekja
L ninja
A?
Moderator
Posts: 1056
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female Location: Skopje Birthday: 08/03
The administrator has disabled public write access.
Hot as Ice!!!
 
#6290
Re:Стрии,колку само ги мразиме!!! 8 Years, 5 Months ago Karma: 9
Хехехе,чекај има време за тебе:P
Јас сум постар од тебе цели 5 год.Многу време е тоа:kiss:
Сепак фала,ќе се справам успешно.Па како така,долги,манекенски нозе,извајана фигура,хот чик на видик, а стрии по мене:blush:
Се зезам,кај некој,ама многу се ретки таквите,никогаш и не се појавуваат.
Тука и исхрана е мн.важна.Најважна уствари.
Sebastijan
Administrator
Posts: 2014
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
#6761
Re:Стрии,колку само ги мразиме!!! 8 Years, 5 Months ago Karma: 1
ima vo apteka mast se vika STRIAMENT i malce pominuvaat,bar kaj mene
gjurcin
Platinum Boarder
Posts: 848
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
SHENKA KOLKOZOVA
 
#6768
Re:Стрии,колку само ги мразиме!!! 8 Years, 5 Months ago Karma: 9
Фала,земав павличева.Уште е рано за резултат,како превентива само.
Ке почекам месец два па може и ќе ја пробам таа STRIAMENT.
Прочитав одлични пофалби за кремата,тоест мелем.
Фала уште еднаш.
www.mentapadej.com/s.htm
Најверојатно е ова-
Sebastijan
Administrator
Posts: 2014
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
#6879
Re:Стрии,колку само ги мразиме!!! 8 Years, 5 Months ago Karma: 1
da toa e
gjurcin
Platinum Boarder
Posts: 848
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
SHENKA KOLKOZOVA
 
#6881
Re:Стрии,колку само ги мразиме!!! 8 Years, 5 Months ago Karma: 9
Фала ти што го предложи производот,незнаев ни за името.
Ќе им биде од корист на сите што ќе имаат сличен проблем.
Sebastijan
Administrator
Posts: 2014
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
#6889
Re:Стрии,колку само ги мразиме!!! 8 Years, 5 Months ago Karma: 150
Себастијан и Ѓурчин, сега и јас го знам. Само би ви препорачал, полека и сигурно во напредувањето. Ионка е потребно време да се созрее.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2009/11/10 07:39 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#7034
Re:Стрии,колку само ги мразиме!!! 8 Years, 5 Months ago Karma: 9
Фала на советот Мистер Президент.Нормално дека треба време,треба години уствари за конкретниов проблем кој завзема светски рамки.

www.allaboutstretchmarks.com/

И Анџелина Џоли има стрии
www.getridstretchmarks.org/articles/angelina-jolie.html

www.stretchmarks.com/
Sebastijan
Administrator
Posts: 2014
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 123

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда