Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

povredi):
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 12345
TOPIC: povredi):
#8011
Re:povredi): 8 Years, 5 Months ago Karma: 0
MaStaPe напиша:
колку време вежбаш,висина,тежина . . . како сакаш


да не сакаш да ме спремаш за Атлета 2010 во јуниорска конкуренција?


имам 36 години (знам знам, јас кога сум се родил ти више
си ја фаќал учителката за гз),
188цм и 101 kg(имав 97kg пред 2-3 месеци),
и среќен сум што не ми се гледа стомакот преку маица или кошула
dzole
Senior Boarder
Posts: 41
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#8012
Re:povredi): 8 Years, 5 Months ago Karma: 0
инаку вежбав 3-4 месеци во 1990, 7-8 месеци во 1997.
Пак почнав во септмември 2009 и сега одам да јадам стек
dzole
Senior Boarder
Posts: 41
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#8013
Re:povredi): 8 Years, 5 Months ago Karma: 20
dzole напиша:
инаку вежбав 3-4 месеци во 1990, 7-8 месеци во 1997.
Пак почнав во септмември 2009 и сега одам да јадам стек


МНОГУ ЛАПАВ СТЕК СО ОРИЗ
MaStaPe
Moderator
Posts: 6629
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Скопје Birthday: 11/04
The administrator has disabled public write access.
 
#8014
Re:povredi): 8 Years, 5 Months ago Karma: 0
MaStaPe напиша:
dzole напиша:
инаку вежбав 3-4 месеци во 1990, 7-8 месеци во 1997.
Пак почнав во септмември 2009 и сега одам да јадам стек


МНОГУ ЛАПАВ СТЕК СО ОРИЗ


јас почнав да носам јајца на работа. ги кршам од биро(сериозно)
dzole
Senior Boarder
Posts: 41
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#8016
Re:povredi): 8 Years, 5 Months ago Karma: 20
AKO IMAS 4-5 OBROKA KAKO STO TREBA I BAREM EDNO PROTEINCE ZA POSLE TRENING OBAVEZNO KE SE VIDI NA TEBE(SNAGA,MUSKULI...)
MaStaPe
Moderator
Posts: 6629
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Скопје Birthday: 11/04
Last Edit: 2009/11/19 22:34 By MaStaPe.
The administrator has disabled public write access.
 
#11952
Re:povredi): 8 Years, 3 Months ago Karma: 0
Пред два дена се подобри малце времето и излегов да истрчам. Трчав околу 3 - 3.5 км и вчера и денес осеќам блага болка во квадроцепсиве и зглобовиве на стапалава. Денес треба да вежбам нозе (малце ги запоставив за празнициве и вежбав горен дел) па прашувам дали е паметно да ги вежбам со мала најверојатно воспаленост од трчањево.

Или па денес да сменам пак горен дел па некаде недела ако ми се смират да ги вежбам?
klime
Senior Boarder
Posts: 51
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#11953
Re:povredi): 8 Years, 3 Months ago Karma: 150
Вежбај горен дел. Одмори ги ден два, па врати се на нив.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#22446
Re:povredi): 7 Years, 1 Month ago Karma: 4
Ja imam povreda so laktot, samo koga vezbam raci i gradi imam bolki...sigurno ima nekoj so e imal problemi... i ima iskustvo so toa...ke go zamolam da mi kaze
IgoooR
Expert Boarder
Posts: 119
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#22448
Re:povredi): 7 Years, 1 Month ago Karma: 1
IgoooR wrote:
Ja imam povreda so laktot, samo koga vezbam raci i gradi imam bolki...sigurno ima nekoj so e imal problemi... i ima iskustvo so toa...ke go zamolam da mi kaze
Изгледа имаш трицепс тендонитис. Малце паузирај со бенч и трицепс.
antonio88
Expert Boarder
Posts: 103
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#22452
Re:povredi): 7 Years, 1 Month ago Karma: 150
За жал, непостои или многу се малку тие спортисти кои немаат повреди. Еднаш повреда, цел живот внимавање. Она што јас би ти го препорачал покрај советот за одмор од пријателот предходно, е добро загревање, постепено зголемување на оптеретувањето во вежбите каде болката се појавува, бандажирање на тие места и големо внимавање.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 12345

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда