Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

povredi):
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 12345
TOPIC: povredi):
#1468
povredi): 8 Years, 9 Months ago Karma: 2
sim imal dosta, zasega nisto strasno, ama koj nemal, toj so ne vezba, i toj mozi da se sopni i padni i ups koleno..


povredeti se teski zavisi se razbira so.. edno nesto so me zacudi mak,sum ziveel mak dolgo vreme, momentalno sum stranstvo..
nesto so me zacudi makedonija, e ne edukativnosta na lekarite,fizioterapevti vo vrska so sport i sportski povredi,,

imase decko so sretnav so operacija na koleno, koj bese von operacija veke godina dena,,,

deckoto ne mozese eden cucanj da napravi, a fizioterapevtot mu rekol e super, mozel da odi,,, bev vcudoneviden..

go prasav dali mozi da napravi eden cucanj na edna noga, kako test ..
so ednata mozese, so povredenata edvam se tresese ko list,,

kakov terapevt i kakov doktor mozi da reci deka se e ok, odi si doma..
i da ne bil sportist barem nozete da se izednacat,,

e ovaa nemojte da go sfatite kako site lekari nemat poznavanje,.. ili sum protiv makedonija, golem patriot sum...
ama ima lekari i terapevti dosta makedonija so ne se strucni ili ke ti recat na majtap arno e... demek ne treba poke.. kakva nestrucnost,,,

dur bev tamu so deckoto porabotiv na zajaknuvanje na kolenoto,posto sum imal povredi i vezbam 10 godini poke, imam nekoe poznavanje od poleto.. za 2 meseci, ako ne 100, barem 85 posto nogata mu se izednaci...

use ne mozam da sfatam kakov pfizio terapevt mozi da rece, i da nema poznavanje.. moe mislenje za povredi vo mak e da se pazite.. i moe malo iskustvo...
invinsible
Platinum Boarder
Posts: 893
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
“The size of your success is measured by the strength of your desire; the size of your dream; and how you handle disappointment along the way.” Mile' S.
 
#1473
Re:povredi): 8 Years, 9 Months ago Karma: 13
kazete lek za sjebano ramo:((((( ????
Paki
Animal
ВИП
Posts: 331
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male mr.o4cs@hotmail.com Location: Skopje
The administrator has disabled public write access.
Hardcore
 
#1475
Re:povredi): 8 Years, 9 Months ago Karma: 150
Paki напиша:
kazete lek za sjebano ramo:((((( ????

Ти кажав. Ако не слушаш, пензија.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#1484
Re:povredi): 8 Years, 9 Months ago Karma: 20
НЕ РАЗБИРААТ ОВИЕ ЈАС ЌЕ ТИ КАЖАМ.ЗНАМ ОД ИСКУСТВО. ПРВО ГО СЈЕБАВ ЛЕВОТО СО МАГИЈА ГО ОПРАИВ.СЕГА И ДРУГОТО.ШТО ЗНАЧИ СЈЕБИ ГО И ДРУГОТО И ПЕНЗИЈА.СО ЕДНО НЕ ТЕ ПРИЗНАВААТ КАКО ПЕНЗИОНЕР.
MaStaPe
Moderator
Posts: 6629
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Скопје Birthday: 11/04
The administrator has disabled public write access.
 
#2005
Re:povredi): 8 Years, 9 Months ago Karma: 2
zavisi so mu e sjebano so ramoto..
1) poketo povredi na ramoto idat od ne bilansiran razvoj na muskulite so go podrzuvat.
2)drugo e genetikata na samot ramo kako e izgradeno, a
3) treto e treningot premnogu forsiranje i ne pravilno vezbanje.. toest forma pri vezbanjeto..
invinsible
Platinum Boarder
Posts: 893
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
“The size of your success is measured by the strength of your desire; the size of your dream; and how you handle disappointment along the way.” Mile' S.
 
#2996
Re:povredi): 8 Years, 8 Months ago Karma: 5
Gjoroski напиша:
Paki напиша:
kazete lek za sjebano ramo:((((( ????

Ти кажав. Ако не слушаш, пензија.


Чекај малку ти во пензија ли си ?
Baze
Platinum Boarder
Posts: 992
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male mr.baze18 baze_bilderceto@hotmail.com Location: Штип Birthday: 12/08
The administrator has disabled public write access.
Германските суплементи Best-body nutrition одсега достапни за нарачка и во Штип !!!
Телефони: 078-313-917 ; 071-314-917
Поздрав
Баже Јорданов
www.best-body-nutrition.com
/BBN_banner_quality.jpg[/img]
 
#7328
Re:povredi): 8 Years, 5 Months ago Karma: 0
Знае некој каде во Скопје може се купат квалитетни стегачи за зглобовите на рацете ?
dzole
Senior Boarder
Posts: 41
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#7336
Re:povredi): 8 Years, 5 Months ago Karma: 9
Дечки бре толку никој да не знае?
Мислам дека има во сите салони за спортска и фитнес опрема Вингфитнес,Вучко...можеш дури и во теретани да најдеш.Колку се квалитетни незнам.Друг ако знае да каже:kiss:
Sebastijan
Administrator
Posts: 2014
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
#7358
Re:povredi): 8 Years, 5 Months ago Karma: 20
на ти требаат стегачи туко повеќе памет кога вежбаш иначе ништо не помага
послушај еден пензионер
MaStaPe
Moderator
Posts: 6629
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Скопје Birthday: 11/04
The administrator has disabled public write access.
 
#7368
Re:povredi): 8 Years, 5 Months ago Karma: 0
2 пати (со две недели помеѓу) имам осетено нелагодност во левиот зглоб веднаШ после првата серија на рамна клупа. Не е ништо сериозно, многу брзо поминува. Ама ако се повредам ке морам да престанам да вежбам, нешто
што едноставно не смее да се случи!
Добро се загревам, пазам на формата со која работам, а ставам тежини за 8-12 повторувања. Ама ако викаш дека од стегачи нема практична корист, веројатно ке мора да почнам со еднорачни за гради, а ?
Ако пропуштам нешто кажуј!
Инаку да знаеш дека откако прочитав тука некаде што си направил со рамењата, баталив вежбање рамо позади глава со шипка, го загревам rotator cuff-ot итн

Така да...збори што да правам со бенчов! Те читам со внимание
dzole
Senior Boarder
Posts: 41
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 12345

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда