Crea Lean

alt

Нарачај тука! 

CreaLean од Labrada е лабораториски тестиран 100% чист креатин.


 Незаменлив за сите кои сакаат да направат еден чекор понатаму. Снежен кристален прав, растворливи во вода или во вашиот омилен пијалок.


CreaLean е природна амино киселина која покажа дека игра клучна улога во зголемување на силата, големината и квалитетот на мускулната маса, особено во комбинација со ригорозна тренинг програма.

Labradin 100% фармацевтски чист креатин е од највисок квалитет кој парите можат да го купат.
Неодамнешните истражувања покажуваат дека креатинот може да помогне да се добие 2-5 кг на чистата мускулна маса за само 30 дена!
Додајте креатин на вашиот тренинг програм уште денес.
Со креатин може да се добијат 20-30% повеќе моќ во вашите мускули и да се зголеми мускулната маса со хидратација.

LABRADA Креатин има 5 г мерица вклучени во пакетот, со што се поедноставува дозата!
Најдобро продаваниот додаток во исхраната на спортистите, а на пазарот се појави во 90-тите.

Зошто е толку популарен?

Можеме да кажеме дека креатинот најмногу вреди во смисла на ефикасност. Тој преставува главниот извор на енергија за мускулната контракција.
Користењето на овој производ, предизвикува зголемување на нивоата на фосфокреатинот во мускулите (главниот агент во синтезата на АТФ), се разбира во комбинација со тренинг и пополнување на гликогенските резерви (оптимално со Vitargo).

Што значи тоа во пракса?

Консумирање креатин доведува до зголемена енергија и моќ (во теретана ќе можете да изведувате вежби со потешки оптеретувања од предходно).
Креатинот го одложува заморот. Така ќе бидете во можност да тренирате повеќе од сега, овозможува поголема експлозивност со што им помога во спортови како фудбал, кошарка, одбојка, тенис, атлетика, фрлање ѓуле, диск, фрлање копје, спринт, рагби и така натаму.

Не се препорачува кај спортовите на издржливост: возење велосипед на долги патеки, маратон итн.

Поради тоа што може да предизвика дехидратација и може да доведе до зголемување на телесната тежина, што во овие спортови во никој случај не е пожелно. Неговиот делување (сила, експлозивност, моќ) не се чувствува веднаш по првата употреба, туку постепено расте како што поминуваат деновите на употреба и вежбање.

Употреба: Кога се вежба 5 грама пред и по тренингот, во денови на пазуа од тренинг, наутро 5 грама и 5 грама во попладневните часови (пред јадење) Пијте 2-5 литри вода во денови на негова употреба.

Пакување: 500 g
 

Цена: 1.600,00 денари

Формула за клеточно зgолемување на масата со технологија на брзо задржување на хранливите состојки. Дизајниран да поттикне заситување на целото тело со креатин и да ја зголеми телесната маса, силата, цврстината, физичката способност и опоравувањето.

Телесна маса. Сила. Цврстина. Мускулатура. Физичка способност. Опоравување. Без шеќер. Неверојатен вкус. Големината, силата и цврстината имаат ново име - Cellmass! Сега веќе не е тешко-нема веќе голтање таблети! Cellmass содржи неверојатни пронајдоци CEM3 (Креатин етил естер малат) и глутамин AKG. Ова е најновото чудовиште во естер Креатинот и Глутаминската технологија.
Начин на употреба:

Препорачана употреба во деновите на тренинзи: прва доза -како додаток во исхраната, помешајте 1 лажица со 120-170 ml студена вода или некоја друга течност по Ваш избор, веднаш по тренингот (на празен стомак). Втора доза-како додаток во исхраната-помешајте 1 лажица со 120-170ml студена вода или друга течност по Ваша желба, 6-8 часа пред или по дозата што се зема по тренирање (на празен стомак).

Препорачана употреба во деновите кога не тренирате: прва доза-како диететски додаток-помешајте 1 лажица со 120-170 ml студена вода или друга течност по Ваш избор по спиење (на празен стомак). Втора доза-како диететски додаток-помешајте 1 лажица со 120-170 ml студена вода или друга течност, 6-8 часа по Вашата прва доза (на празен стомак). Важна забелешка: за да се спречи наталожување, добро измешајте ги состојките и испијте веднаш. За максимум резултати: почекајте 20-30 минути по земањето Cellmass пред оброците или пред да пиете протеински шејк; се препорачува, исто така, да се користи целиот производ во период од 30 дена. Да не се чува изложено на директна светлина и да се чува на студено и на суво место.
 
 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда