LEAN PRO8™

Нарачај тука!

Lean Pro8® Super Premium Protein и направен да ги задоволи и 

најголемите потреби за протеин при тренинг на спортисти.
8 брзи, спори, и средни ослободувачки протеини, ви пружат континуиран проток на амино киселини за брз мускулен раст и поголема снага кога ви е најоптребно.

- 8 грама EFA Plex™ - содржи природни извори на омега 3 и 6 масните киселини, ланено улје, и други природни состојки за зголемување на енергијата и потпра за мускулен раст.

- 8 грама Fiber Plex® - диетални влакна на 100 грама, обезбедува 28% RDA за врвна апсопрација и подобрување на кардиваскуларното здравје.

- Повеќе од 4.700 мг на BCAA (разгранетиот синџир на амино киселини) за спречување на антикатаболички ефект (спречува разградување мускулното ткиво) *

- Повеќе од 3.500 мг на глутамин и глутаминска киселина. Истражувањата покажуваат дека додатен глутамин може да помогне да се спречи разградување на мускулите.


 Достапен е во 3 вкуса: чоколадо, ванила и јагода.

 Состав:
 Сервирање: 1 лажичка (50 грама)

 Вкупно Калории 215
 Калории од масти 63
 Вкупно масти: 7G
 Заситени масти 3.5G
 холестеролот 70mg
 натриум 170mg
 калиум 110mg
 Вкупно јагленихидрати 13G
 Диететски влакна 4G
 шеќери 3G
 протеини 25g

 Дозирање: Земете 1-2 лажички 1 час пред тренинг, одма после тренинг и пред спиење. 

Пакување: Врекичка од 2,3 кг

Цена: 3.750 den.

 
 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда